Connect with us

Zabawa

Czy warto obejrzeć polski thriller Netflixa?

Published

on

Czy warto obejrzeć polski thriller Netflixa?

Najnowszy polski thriller od Netfliksa, łapacz dusz, Premiera odbyła się dzisiaj, 2 sierpnia 2023 r., i zabiera widzów w pełną akcji wyprawę bohatera wojennego, który stał się wykonawcą kontraktu wojskowego, mającego na celu znalezienie zmieniającego umysł, śmiercionośnego urządzenia, które może zmienić ludzi w agresywnych zabójców przypominających zombie.

Według serwisu Netflix oficjalne streszczenie filmu brzmi:

„Przedsiębiorca wojskowy wynajęty do przejęcia broni, która zmienia ludzi w brutalnych morderców, szuka zemsty, gdy jego brat pada ofiarą tej broni”.

Okładka YouTube'a

Łapacz dusz Koncentrujemy się na głównym bohaterze Piotra Witkowskiego, Kielie czyli Kieł, który wraz z grupą najemników zostaje wysłany do obcego kraju, aby uratować tajemniczą kobietę. Tam odkrywają śmiercionośne urządzenie, które może zmieniać ludzi w stworzenia przypominające zombie. Następuje zdrada ministra, który chcąc nastraszyć Polaków, oszukuje Kła i zabija niemal wszystkich swoich przyjaciół.

Scenariusz napisali David Kowalewicz i Daniel Markowicz, który jest także reżyserem. Łapacz dusz to siódmy polski film oryginalny Netflix w 2023 roku, którego producentem jest warszawskie studio Lightcraft. Oprócz Witkowskiego w thrillerze występują także Jacek Koman, Mariusz Bonaszewski, Jacek Poniedziałek, Vansh Luthra i Sebastian Stankiewicz.


Łapacz dusz nie eksploruje tematów, postaci i fabuł pustymi kreacjami aktorów

Fabuła Łapacz dusz oferuje kilka ekscytujących, wybuchowych sekwencji, ale nie opowiada istotnej fabuły. Film rozpoczyna się śmiercią ukochanej osoby, gdy Kieł musi zabić własnego brata po tym, jak urządzenie wpływa na niego podczas ich misji. Ponadto grę głównego aktora można ocenić na poziomie od przeciętnego do niezadowalającego.

Fabuła zaczyna się raczej naukowo i w miarę rozwoju historii rozwija się w bardziej polityczną. Jednak przekaz nie wydaje się zbyt wyraźny ani głośny i zostaje zagłuszony przez całą akcję. Ma to pewne znaczenie naukowe, ale film nie zagłębia się w ogólny problem. Jeśli chodzi o aktorów, ich występy były dość przeciętne.

READ  Kiedyś została uratowana przez Magdę Gessler. Dziś jest „Królową Życia”. Zmieniło się nie do poznania! [zdjęcia - 9.09.2020 r.]

Łapacz dusz zaczyna się tragicznie, po czym następują bardziej niefortunne wydarzenia, gdy Kieł traci większość swoich przyjaciół po tym, jak zostaje oszukany przez ministra, który zlecił misję i wynajął ich, aby odzyskali maszynę generała Yousifa i jego popleczników.

Podczas drugiej misji Storm i Fang zostają poważnie ranni, gdy Minister odwraca się do nich plecami i dochodzi do strzelaniny pomiędzy Wojskiem Polskim a Interpolem. Byk zostaje zbombardowany, gdy próbuje uratować swoje psy. Harbir to postać, której znaczenie i lojalność wobec sprawy zostały przez cały czas podważane.

W końcu Harbir ratuje Kła z laboratorium wkrótce po tym, jak ujawnia prawdziwe intencje Ministra i tuż przed eksplozją laboratorium. Jest też aspekt romantyczny, który jest omawiany w środku filmu. Między Kłem i Elizą rozkwita romans, ale nie jest pewne, gdzie stoją.

Jedna z końcowych scen przedstawia wściekły tłum włamujący się do domu ministra, gdy ten ucieka samochodem prowadzonym przez Byka, który przeżył eksplozję. Następnie Bull mówi ministrowi, że „nikt go nigdy nie znajdzie”. Kończy się, gdy Kieł, Harbir i Eliza znajdują się w kryjówce.

Ogólnie rzecz biorąc, film pozostawia widzowi wiadomość o katastrofalnym wpływie, jaki technologia może mieć na dzisiejsze znaczenie. Pozornie podkreśla rolę, jaką taka broń może odegrać w wywieraniu wpływu na populację kraju, zwłaszcza jeśli wpadnie w niepowołane ręce. Kieł chciał zniszczyć urządzenie, ale minister zmienił zdanie i wykorzystał sentymentalną przyczynę do wyleczenia raka.

W niektórych scenach sekwencje akcji wydają się fałszywe i nie ma rozwoju postaci. Nigdy nie wspomnieli, dlaczego i jak Eliza stała się celem generała Yousifa. Dodatkowo można było przeprowadzić głębszą analizę przeszłości Fanga jako weterana armii.

Wreszcie, Łapacz dusz to nic innego jak zabawny zegarek, ponieważ tematy pozostały niezbadane, wątki pozostały niekompletne, a przesłanie było niejasne.

READ  „Szkoda, że ​​tego nie pokazali” – Iga Świątek była zawiedziona, że ​​​​Break Point Netflixa odwołał krakowską imprezę charytatywną dla Ukrainy pomimo kręcenia

Polski thriller akcji Łapacz dusz jest teraz transmitowany strumieniowo w serwisie Netflix.

Zobacz aktora Breaking Bad w zupełnie nowej roli TUTAJ

Szybkie linki

Więcej od Sportskeeda

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *