Connect with us

technologia

Pojawia się kolejny szalony obiektyw Canona

Published

on

Pojawia się kolejny szalony obiektyw Canona

Młyn patentowy znów się kręci i tym razem sygnalizuje możliwe trzęsienie ziemi w świecie obiektywów ultraszerokokątnych. Niedawne zgłoszenie patentowe firmy Canon wywołało spekulacje na temat przełomowego obiektywu – obiektywu zmiennoogniskowego, który mógłby na nowo zdefiniować możliwości fotografów krajobrazu, astrofotografii i architektury.

Chociaż obecna oferta ultraszerokokątnych obiektywów zmiennoogniskowych firmy Canon jest już imponująca, ten nowy patent, odkryty przez Plotki o Canonie, ponieważ obiektyw 14–20 mm f/2 przesuwa granice tego, co uważaliśmy za możliwe. Przysłona f/2 w ultraszerokim zakresie ogniskowych jest praktycznie niespotykana i zapewnia wyjątkową wydajność przy słabym oświetleniu oraz możliwość tworzenia oszałamiających obrazów o małej głębi ostrości nawet przy dłuższych ogniskowych. Jako posiadacz Sigmy 14mm f/1.8 od dłuższego czasu mogę potwierdzić, ile frajdy sprawia ta zabawa, a pomysł wykorzystania jej w trybie zoomu jeszcze bardziej ekscytujący.

Szczególnie astrofotografowie odniosą z tego ogromne korzyści. Szybka przysłona f/2 umożliwiłaby krótsze czasy naświetlania, zminimalizowanie smug gwiazd i uchwycenie najsłabszych obiektów niebieskich z większą szczegółowością. Fotografowie wydarzeń zapewne również docenią taki obiektyw. Canon ustanowił już precedens robiąc wrażenie RF 28-70mm f/2L USMi jestem pewien, że ten obiektyw również byłby bardzo popularny.

Chociaż zgłoszenie patentowe oferuje kuszący wgląd w wizję firmy Canon, należy pamiętać, że nie stanowi ono gwarancji produkcyjnej. Jednakże potencjał obiektywu RF 14-20 mm f/2 jest niezaprzeczalny i nie zdziwiłbym się, gdybym kiedyś zobaczył wersję tego obiektywu. Miejmy nadzieję, że wkrótce usłyszymy więcej!

READ  Pierwsza łatka Hades 2 sprawi, że będziesz szybszy
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *