Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Pogoda w Polsce. Jeszcze nie jesień. Do 24 stopni w weekend

Published

on

Wrześniowa pogoda w Polsce była zaskakująco dobra. temperatura Były bardzo wysokie jak na ten miesiąc i przez znaczną liczbę dni było dużo słońca. Sytuacja uległa zmianie w ciągu ostatnich kilku dni, kiedy warunki były bliższe kalendarzowym jesień.

Pogoda w Polsce. Poniedziałek to jeszcze jesień

Jest jednak wiele oznak, że pogoda się poprawi. Znaczna część kraju nie powinna padać w poniedziałek, a słupki rtęci wykazują wyższe wartości. Od początku tygodnia Polska będzie pod wpływem nizin austriackich, co zapewni cieplejsze i wilgotniejsze powietrze.

Temperatury w całym kraju wahają się od 9 stopni Celsjusza na południowym zachodzie do około 16 stopni na wschodzie kraju i na Pomorzu. W regionach południowych możliwe są lokalne opady atmosferyczne.

Wysokie temperatury w weekendy

Sytuacja poprawi się od wtorku. Termometry odczytują wtedy od 14 stopni na południowym zachodzie do 18 stopni na północnym wschodzie i może się również pojawić deszcz. Środa i czwartek przynoszą podobne warunki.

Pierwszy weekend października będzie zaskakująco ciepły. Ciepłe powietrze może utrzymywać się nad Polską do 5-6 października – wtedy słupki rtęci mogą pokazywać nawet 24 stopnie Celsjusza.

Obejrzyj wideo
Dlaczego ulewne deszcze powodują powodzie w stolicy?

READ  Izba Lubbock ogłasza 12-dniową wycieczkę „Odkryj Polskę”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *