Connect with us

technologia

Podsumowanie wiadomości zdrowotnych: Ekskluzywny polski projekt genów chce porzucić chińską technologię nad problemami z danymi; Policja w Melbourne aresztuje 200 osób podczas protestów przeciwko COVID-19 i nie tylko

Published

on

Poniżej znajduje się podsumowanie najnowszych wiadomości zdrowotnych.

Ekskluzywny polski projekt genetyczny chce porzucić chińską technologię z powodu problemów z danymi

Jeden z liderów projektu powiedział agencji Reuters, że finansowany przez Unię Europejską projekt stworzenia mapy genomowej Polski planuje wycofanie technologii sekwencjonowania genów z chińskiej grupy BGI z powodu obaw o bezpieczeństwo danych. Obawy Mapy Genomowej Polski wynikają z pytań o to, jak można wykorzystać polskie dane genomowe w kontekście bezpieczeństwa narodowego – powiedział kierujący projektem Marek Figlerowicz, profesor Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN.

Policja w Melbourne aresztuje 200 osób podczas protestów przeciwko COVID-19

Policja w drugim co do wielkości mieście Australii, Melbourne, aresztowała ponad 200 osób po tym, jak pociski rzucone przez protestujących zraniły dwóch funkcjonariuszy w środę, trzeci dzień z rzędu, przeciwko krawężnikom COVID-19. Piłki golfowe, baterie i butelki były jednymi z przedmiotów rzucanych siłom policyjnym podczas protestów przeciwko nakazom pozostania w domu po dwutygodniowym zamknięciu placów budowy w celu powstrzymania infekcji, które ponownie pojawiały się w stanie Wiktoria.

Biden obiecuje 500 milionów więcej dawek szczepionek na COVID-19, ponieważ naciski USA, by robić więcej

Prezydent Joe Biden będzie wzywał przywódców w środę, aby zrobili więcej, aby powstrzymać pandemię COVID-19 i ogłosi zobowiązanie USA do zakupu 500 milionów dodatkowych dawek szczepionki w celu przekazania ich innym krajom. Biden organizuje wirtualny szczyt, aby zwiększyć światowe wskaźniki szczepień i ma nadzieję, że da przykład, zobowiązując się, że darowizny z USA w wysokości ponad 1,1 miliarda dawek przyniosą reszcie świata.

Francja nie planuje obecnie złagodzenia ograniczeń dotyczących paszportu zdrowotnego COVID – Attal

Francja nie planuje obecnie złagodzenia ograniczeń paszportów zdrowotnych wprowadzonych w celu powstrzymania czwartej fali zakażeń COVID-19, powiedział w środę rzecznik francuskiego rządu Gabriel Attal. Attal powiedział również na konferencji prasowej po posiedzeniu gabinetu, że sytuacja zdrowotna COVID we Francji poprawia się.

READ  Mówi się, że Tony Hawk Dev Vicarious Visions stworzył remake Diablo 2 w Blizzardzie

Ramka faktów – COVID-19 i sądy USA: wyzwania w zakresie wymagań dotyczących szczepień

9 września rząd Bidena ogłosił kroki, które wymagałyby podania zastrzyku dziesiątkom milionów Amerykanów, którzy odrzucili szczepionki COVID-19, ponieważ wskaźniki infekcji pozostają podwyższone https://tmsnrt.rs/2WTOZDR, szpitale są obciążone i obciążony wzrost gospodarczy. Uczelnie, samorządy i firmy zarządziły już szczepienia dla pracowników i studentów, co doprowadziło do procesów sądowych.

Rodzice w USA oceniają ryzyko i korzyści, ponieważ szczepionka COVID-19 dla dzieci zbliża się do zatwierdzenia

W idealnym świecie Leah Smithers powiedziała, że ​​może sobie pozwolić na poczekanie na długoterminowe testy szczepionek COVID-19 przed otrzymaniem szczepionki dla swojego 10-letniego syna. Ale ponieważ jego młodzieńcza cukrzyca naraża go na większe ryzyko powikłań, jeśli złapie wirusa – i ponieważ tak duża część jego młodego życia została już naznaczona pandemią – jest gotowa podać mu szczepionkę, gdy tylko się do tego nadaje.

Niemcy znoszą kwarantannę dla osób bez szczepień

Niemcy przestaną wypłacać odszkodowania nieszczepionym pracownikom, którzy zostali zmuszeni do kwarantanny z powodu koronawirusa, ponieważ niesprawiedliwe jest proszenie podatników o dotowanie tych, którzy odmawiają szczepienia, powiedział w środę minister zdrowia Jens Spahn.

Przepisy, które są wdrażane przez rządy 16 niemieckich krajów związkowych, wejdą w życie nie później niż 11 października, powiedział Spahn, potwierdzając tym samym szczegóły projektu dokumentu, który wcześniej oglądał Reuters.

Chiński Guangdong zgłasza przypadek ptasiej grypy N5H6 u ludzi

Urząd ds. zdrowia w prowincji Guangdong w południowych Chinach poinformował w środę, że w Dongguan zgłoszono pojedynczy przypadek osoby zarażonej szczepem ptasiej grypy N5H6. Zarażony pacjent, 53-letni mężczyzna, jest leczony w szpitalu, poinformowała w oświadczeniu Komisja Zdrowia Prowincji Guangdong, dodając, że eksperci ocenili ryzyko transmisji jako niskie w tym czasie.

Szczepionka z koniczyny 67% skuteczna przeciwko COVID, 79% przeciwko wariantowi Delta w dużym badaniu

READ  Były inżynier Apple oskarża firmy o zniesławiające oświadczenia dotyczące zwolnień

Potencjalna szczepionka COVID-19 z chińskiej Clover Biopharmaceuticals była w 67% skuteczna przeciwko COVID-19 o dowolnym nasileniu i 79% przeciwko wysoce zaraźliwemu wariantowi Delta w dużym badaniu, podała firma w środę. Firma podpisała umowę na dostarczenie do 414 milionów dawek szczepionki COVID-19 w ramach globalnego programu wymiany szczepionek COVAX.

Litwa przekazuje Tajwanowi więcej szczepionek na COVID-19

Litwa przekaże 235 900 dodatkowych dawek szczepionki AstraZeneca COVID-19 Tajwanowi, poinformował w środę kraj UE po rozgniewaniu Chin, pozwalając Tajwanowi na otwarcie przedstawicielstwa pod własnym nazwiskiem. Chiny uważają Tajwan za swoje własne terytorium.

(Ta historia nie była edytowana przez pracowników Devdiscourse i jest automatycznie generowana z syndykowanego kanału.)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *