Najważniejsze wiadomości

Podsumowanie międzynarodowe: Fabiański nie traci gola w pożegnaniu z Polską

Łukasz Fabiański emocjonalnie pożegnał się z międzynarodową sceną w sobotni wieczór, kiedy Polska wygrała kwalifikacje do Mistrzostw Świata z San Marino.

Bramkarz West Ham United ogłosił, że latem po mistrzostwach swojego kraju Euro 2020 przejdzie na emeryturę jako reprezentant reprezentacji, ale spotkanie z San Marino w Warszawie przyjął jako mecz pożegnalny.

Polska, która wygrała 5:0, prowadziła 3:0, gdy Fabiański opuścił boisko w 58. minucie pod osłoną honoru i owacjami na stojąco.

Fabiański otrzymał również wiadomości od swoich obecnych i byłych kolegów z reprezentacji oraz oprawioną koszulkę polskiego bramkarza z jego nazwiskiem i numerem 57 na plecach.

36-latek zadebiutował w Polsce w 2006 roku i pojechał ze swoim krajem na dwa finały mistrzostw świata i trzy mistrzostwa Europy, by awansować do ćwierćfinału Euro 2016 we Francji.

Gdzie indziej w sobotni wieczór Andrij Jarmołenko był jednym z celów, kiedy Ukraina zwiększyła swoje nadzieje na zakwalifikowanie się do przyszłorocznych finałów w Katarze, wygrywając w Finlandii 2:1.

Jarmołenko otworzył rozgrywkę w Helsinkach dobrym strzałem z 20 jardów po czterech minutach – jego 43. gol w 103. meczu – ale jego kraj musiał odbić się po pół godzinie od Teemu Pukki z Norwich City.

Jednak bramka Romana Jeremczuka z Benfiki zaledwie pięć minut później zdecydowała o awansie Ukrainy na Ukrainę, utrzymując ją na drugim miejscu w grupie D z ośmioma punktami w sześciu meczach.

W związku ze zbliżającymi się eliminacjami u siebie i na wyjeździe przeciwko zajmującej trzecie miejsce Bośni i Hercegowinie, wiedzą, że zwycięstwa w tych meczach prawdopodobnie zapewnią im miejsce w play-off.

W końcu angielski Declan Rice był niewykorzystanym zastępcą, gdy Three Lions odniosły komfortowe zwycięstwo 5-0 w grupie I w Andorze.

Ben Chilwell, Bukayo Saka, Tammy Abraham, James Ward-Prowse i Jack Grealish byli celni, gdy podopieczni Garetha Southgate’a zbliżyli się o krok do finału Pucharu Świata.

READ  Polska twierdzi, że nie ma nowych ograniczeń pomimo wzrostu liczby infekcji