Connect with us

Świat

W miarę narastania napięć regionalnych japońskie siły lądowe organizują pierwsze od dziesięcioleci ćwiczenia wojskowe

Published

on

Od połowy września w różnych ćwiczeniach gotowości operacyjnej w całym kraju bierze udział około 100 000 mężczyzn, 20 000 pojazdów i 120 samolotów.

W ostatnich latach region Indo-Pacyfiku stał się gorącym punktem napięć, a urzędnicy GSDF twierdzą, że środowisko bezpieczeństwa wokół Japonii jest najgorsze od zakończenia II wojny światowej.

„To ćwiczenie Lądowych Sił Samoobrony naprawdę koncentruje się na poprawie efektywności operacyjnej, odstraszania i reagowania” – powiedział płk Noriko Yokota, rzecznik GSDF.

„Każda jednostka prowadzi ćwiczenie z myślą o tym, co jest konieczne do osiągnięcia tego celu. Przygotowujesz się do tego, aby móc pewnie zareagować, jeśli zostaniesz zmuszony do podjęcia dalszych działań”.

Na początku tego tygodnia Korea Północna poinformowała, że ​​pomyślnie uruchomiła test nowy pocisk balistyczny z łodzi podwodnej który wylądował na Morzu Japońskim, zwanym również Morzem Wschodnim. Tymczasem Chiny nadal zwiększają presję na Tajwan na południu Wyślij odrzutowce wojskowe w swojej Strefie Identyfikacji Obrony Powietrznej.

Nie wymieniając kraju, urzędnicy GSDF twierdzą, że regionalne mocarstwa są gotowe użyć siły, aby zmienić status quo – a jeden kraj w szczególności kontynuuje rozwój broni jądrowej i pocisków oraz kwestionuje system nieproliferacji.

„Obecne środowisko bezpieczeństwa wokół Japonii jest niezwykle poważne” – powiedział generał porucznik Yuichi Togashi, dowódca 2. Dywizji GSDF. „My, siły samoobrony, stoimy przed wyzwaniem poprawy skuteczności operacji”.

Budowanie sił obronnych

Żołnierze z 2. Dywizji GSDF w Asahikawa na Hokkaido przebyli około 2000 kilometrów (1242 mil) do Hijudai Manuvering Area w prefekturze Oita w Japonii, aby przeprowadzić defensywne ćwiczenia bojowe.

Od przybycia we wrześniu tygodniami budowali obszary logistyczne, stanowiska dowodzenia, stanowiska bojowe i podziemne jednostki segregacyjne. Niektóre są zbudowane pod ziemią, a wszystkie są pokryte kamuflażem, co utrudnia ich identyfikację.

Urzędnicy GSDF twierdzą, że ćwiczenie nie jest przygotowaniem do ewentualnego konfliktu w jakimkolwiek konkretnym regionie lub przeciwko konkretnemu krajowi.

READ  Koronawirus w Czechach. Rząd czeski ogłosi dalsze ograniczenia
Ale środowisko treningowe w Hijudai Manuvering Area jest podobne do tego, jakiego doświadczyliby żołnierze, gdyby wybuchła wojna na południowych wyspach Japonii. Obejmuje to Wyspy Senkaku – niezamieszkany łańcuch skalistych wysp na Morzu Wschodniochińskim – administrowany przez Tokio, ale zajęty przez Pekin, gdzie wyspy znane są jako Diayou.
Napięcia otaczające niezamieszkały łańcuch skalny – 1900 kilometrów na południowy zachód od Tokio, ale tylko jedna trzecia tej odległości od Szanghaju – Duszone przez lata, a twierdzenia o nich sięgają wieków.
2. Dywizja GSDF w Asahikawa na Hokkaido udała się na manewry do Hijudai Manuvering Area.
Japoński minister obrony Nobuo Kishi powiedział niedawno CNN, że wyspy są niewątpliwie terytorium Japonii i jako taki byłby broniony.

„Wyspy (The) Senkaku są integralną częścią terytorium Japonii, zarówno w świetle prawa międzynarodowego, jak i historycznie”, powiedział Kishi.

„Nie ma sporu terytorialnego o wyspy Senkaku między Japonią a innymi krajami. Musimy nadal wysyłać mocny sygnał przeciwko chińskim represjom na wyspach Senkaku i innych częściach Morza Wschodniochińskiego.

„Jako japońskie Ministerstwo Obrony i Sił Samoobrony musimy zbudować własne zdolności wojskowe i zareagować na tę sytuację”.

Szkolenie wojsk na wyspach południowych

W wyraźnym odejściu od japońskiego pacyfizmu po II wojnie światowej, część ćwiczeń bojowych ćwiczeń w Hijudai Manuvering Area obejmuje niepisane symulacje gier wojennych.

2. Dywizja GSDF została podzielona na dwie drużyny, aby symulować intruzów i obrońców w celu wyeliminowania rywalizujących myśliwców i przećwiczenia pierwszej pomocy.

Zamiast ostrej amunicji żołnierze na ziemi są uzbrojone w broń symulacyjną strzelającą laserami. Mundury żołnierzy, czołgi i inne pojazdy są wyposażone w czujniki, które powiadamiają ich, gdy zostali zabici lub ranni przez wroga.

Treningowa część ćwiczeń zorientowana na walkę w Hijudai Manuvering Area obejmuje niepisane symulowane gry wojenne.

Jeśli ktoś zostanie trafiony w symulowanym ćwiczeniu bojowym, żołnierze na polu bitwy udzielają pierwszej pomocy przed zabraniem tej osoby do jednostki segregacyjnej. W zależności od nasilenia symulowanego urazu, ranni żołnierze będą leczeni i wracani na pole bitwy lub zabierani do szpitala w celu uzyskania bardziej specjalistycznej opieki.

READ  Tajemniczy metalowy monolit znika ze starożytnego tureckiego miejsca

Inne oddziały są rozmieszczone na ćwiczeniach na południowych wyspach Japonii – Miyako, Amami Oshima i Yonaguni, ta ostatnia znajduje się zaledwie 234 km (145 mil) od Tajwanu.

„Rozmieszczenie oddziałów w południowo-zachodnim regionie jest ważną koncepcją Lądowych Sił Samoobrony” – powiedział Yokota. „Uważamy, że dla SDF ważne jest rozmieszczenie oddziałów tam, gdzie są potrzebne”.

Te gry wojenne nigdy nie były ważniejsze dla Japonii.

„Jesteśmy teraz świadomi, że środowisko bezpieczeństwa wokół Japonii jest bezprecedensowo surowe” – powiedział Yakota.

„W tym kontekście my, siły samoobrony, przygotowujemy się na wszystkie możliwe sytuacje, ponieważ musimy reagować na wszystkie możliwe sytuacje”.

Od czasu założenia japońskiego GSDF w 1954 roku, siły te nigdy nie były zaangażowane w rzeczywisty konflikt, co oznacza, że ​​ćwiczenia takie jak to są najbliższymi członkami kiedykolwiek toczonej wojny. Ćwiczenia kończą się w połowie listopada.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *