Connect with us

Świat

Podczas gdy media państwowe donoszą o rozmowach wojskowych, Kim z Korei Północnej odwiedza rosyjski uniwersytet i akwarium

Published

on

Podczas gdy media państwowe donoszą o rozmowach wojskowych, Kim z Korei Północnej odwiedza rosyjski uniwersytet i akwarium

SEOUL, Korea Południowa (AP) – Dzień po inspekcji rosyjskich bombowców zdolnych do broni nuklearnej i innej zaawansowanej broni przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un był w niedzielę w bardziej zrelaksowanym nastroju, zwiedzając uniwersytet i organizując pokaz morsów w rosyjskim akwarium bacznie obserwowaną podróż na rosyjski Daleki Wschód.

Północnokoreańskie media państwowe podkreśliły główny cel podróży Kima, opisując jego rozmowy z ministrem obrony Rosji Siergiejem Szojgu w celu rozszerzenia „strategicznej i taktycznej koordynacji” między siłami zbrojnymi ich krajów w miarę rosnących na Zachodzie obaw co do sojuszu zbrojeniowego, który może zagrozić prezydentowi Rosji Władimirowi mógłby poprowadzić Putina Wojna z Ukrainą.

Rosyjska państwowa agencja informacyjna RIA Novosti opublikowała filmy przedstawiające Kima – ubranego w czarny garnitur i w towarzystwie najważniejszych urzędników – rozmawiającego z rosyjskimi urzędnikami za pośrednictwem tłumaczy, gdy spacerował po kampusie Dalekowschodniego Uniwersytetu Federalnego na Wyspie Ruskiej.

Według rosyjskich mediów państwowych Kim spotkał się z Olegiem Kożemyako, gubernatorem rosyjskiego regionu Primorye, w skład którego wchodzi miasto portowe Władywostok, a także ministrem rosyjskich zasobów naturalnych Aleksandrem Kozłowem i rektorem uniwersytetu Borysem Korobetsem.

Film opublikowany w Internecie przez Kozlova pokazuje, jak Kim jest chroniony przed lekkim deszczem podczas oprowadzania po kampusie uniwersyteckim. Według rosyjskich mediów państwowych Kozłow powiedział Kimowi, że studiują tam Koreańczycy z Korei Północnej i że szkoła byłaby szczęśliwa, gdyby północnokoreańscy studenci studiowali energetykę wodną.

Kożemyako powiedział wcześniej, że omówi z Kimem programy wymiany dla dzieci w wieku szkolnym, aby mogły uczestniczyć w obozach letnich w swoich krajach.

Kima widziano później w akwarium Primorsky na wyspie, największym akwarium w Rosji, gdzie oglądał występy bieługi, delfinów butlonose, fok i morsa „Miszy”, co według rosyjskich mediów państwowych najwyraźniej mu się szczególnie podobało.

Podróż Kima podkreślona przez a Spotkanie na szczycie z Putinem w środę podkreśliło zbieżność ich interesów w obliczu odrębnych, nasilających się konfrontacji z Zachodem. Urzędnicy amerykańscy i południowokoreańscy powiedzieli, że Korea Północna może dostarczyć bardzo potrzebną amunicję na wojnę Moskwy z Ukrainą w zamian za wyrafinowaną rosyjską technologię zbrojeniową, która rozwinie nuklearne ambicje Kima.

READ  Organizacje charytatywne walczą o niesienie pomocy humanitarnej na Ukrainę

Dzień po wizycie w fabryce samolotów w Komsomolsku nad Amurem, która produkuje najpotężniejsze rosyjskie myśliwce, Kim udał się w sobotę na lotnisko w pobliżu Władywostoku, gdzie Szojgu i inni wyżsi rangą wojskowi przyjrzeli mu się z bliska rosyjskim bombowcom strategicznym i innym myśliwcom samolot.

Wszystkie rosyjskie myśliwce pokazane Kimowi należały do ​​typów aktywnie wykorzystywanych podczas wojny na Ukrainie, w tym bombowce Tu-160, Tu-95 i Tu-22, które regularnie wystrzeliwały rakiety manewrujące.

Podczas wizyty Kima Szojgu i generał broni Siergiej Kobylash, dowódca rosyjskich sił bombowych dalekiego zasięgu, po raz pierwszy potwierdzili, że Tu-160 otrzymał niedawno nowe rakiety manewrujące o zasięgu ponad 6500 km (4040 mil). ).

Shoigu, który spotkał Kima podczas rzadkiego spotkania Wizyta w Korei Północnej w lipcuKim pokazał także kolejny z najnowszych rosyjskich rakiet, hipersoniczny pocisk Kinzhal, przenoszony na pokładzie myśliwca MiG-31, który został po raz pierwszy użyty podczas wojny na Ukrainie.

W sobotę Kim i Szojgu udali się do Władywostoku, gdzie dokonali inspekcji fregaty „Admirał Szaposznikow”. Dowódca rosyjskiej marynarki wojennej, admirał Nikołaj Jewmenow, poinformował Kima o możliwościach statku i uzbrojeniu, w tym rakietach manewrujących dalekiego zasięgu Kalibr, które rosyjskie okręty wojenne regularnie wystrzeliwały w cele na Ukrainie.

KCNA, która dzień później poinformowała o działalności Kima w Rosji i przygotowywała szczegóły do ​​celów propagandowych rządu, podała, że ​​w sobotnich wizytach Kimowi towarzyszyli najwyżsi rangą urzędnicy wojskowi, w tym minister obrony oraz najwyżsi dowódcy jego sił powietrznych i marynarki wojennej.

Po obiedzie Kim i Szojgu omówili regionalne środowisko bezpieczeństwa i wymienili poglądy na temat „praktycznych kwestii pojawiających się w związku z dalszym wzmacnianiem strategicznej i taktycznej koordynacji, współpracy i wzajemnej wymiany między siłami zbrojnymi obu krajów” – podała KCNA.

Podczas lipcowego spotkania Kim poddał Szojgu podobnej inspekcji systemów uzbrojenia Korei Północnej, po czym zaprosił go na wielką paradę w stolicy Pjongjangu, gdzie rozmieścił swoje najpotężniejsze międzykontynentalne rakiety balistyczne wycelowane w Stany Zjednoczone.

READ  Trudeau podniecony protestami antyszczepionkowymi w wyborach w Kanadzie, których niewielu chciało | Justin Trudeau

Wizyty Kima w ośrodkach wojskowych i technologicznych w tym tygodniu mogą sugerować, czego chce od Rosji, być może w zamian za dostarczenie amunicji w celu uzupełnienia kurczących się rezerw Putina, gdy jego inwazja na Ukrainę przerodzi się w przedłużającą się wojnę na wyniszczenie.

Spotkanie Kima z Putinem odbyło się w głównym porcie kosmicznym Rosji. miejsce, które jasno wyraziło jego pragnienie rosyjskiej pomocy w swoich wysiłkach na rzecz nabycia kosmicznego sprzętu rozpoznawczego i technologii rakietowych.

Eksperci twierdzą, że możliwa współpraca wojskowa między obydwoma krajami mogłaby obejmować wysiłki na rzecz modernizacji starzejących się sił powietrznych Korei Północnej, które opierają się na myśliwcach wysyłanych ze Związku Radzieckiego w latach 80. XX wieku.

W ostatnich miesiącach Kim ponownie skoncentrował się na wzmocnieniu krajowej marynarki wojennej, co zdaniem analityków może odzwierciedlać ambicje utrzymania rosyjskich zaawansowanych technologii rakiet podwodnych i nuklearnych okrętów podwodnych z rakietami balistycznymi Rozpoczęcie wspólnych ćwiczeń morskich Rosji i Korei Północnej.

Później w sobotę Kim odwiedził lokalny teatr, aby obejrzeć spektakl baletowy Piotra Czajkowskiego „Śpiąca królewna”. KCNA stwierdziła, że ​​Kim otrzymała porywającą owację od publiczności w teatrze i wyraziła „głęboką wdzięczność wykonawcom i teatrowi za jej imponujący i elegancki balet o wysokiej wartości artystycznej”.

Rosyjskie media państwowe podały, że Kim odszedł po pierwszym akcie. __ Dziennikarka AP Elise Morton nadesłała materiały z Londynu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *