OPQTs: Ekscytujące pierwsze zwycięstwo Polski; Musa, Nurkic, Garza paliwem dla Bośni i Hercegowiny – FIBA ​​​​Olimpijski Turniej Prekwalifikacyjny 2023 Polska-Estonia 2023

OPQTs: Ekscytujące pierwsze zwycięstwo Polski;  Musa, Nurkic, Garza paliwem dla Bośni i Hercegowiny – FIBA ​​​​Olimpijski Turniej Prekwalifikacyjny 2023 Polska-Estonia 2023

GLIWICE/TALLINN (Polska/Estonia) – Współgospodarze Polska świętowała ekscytujące zwycięstwo w swoim pierwszym meczu w Gliwicach, podczas gdy czołowi gracze Bośni i Hercegowiny uniknęli szokującej porażki z Portugalią.

Oto podsumowanie tego, co wydarzyło się drugiego dnia Olimpijskiego Turnieju Prekwalifikacyjnego FIBA ​​w Polsce i Estonii.

Balcerowski namawia Polskę do emocjonującego zwycięstwa nad nieustraszonymi Węgrami

Polska musiała stawić czoła prężnym Węgrom, które rozpoczęły rywalizację już w pierwszej próbie i po zaciętym zwycięstwie 83:81 w Gliwicach. Na nieco ponad trzy minuty do końca trzeciej kwarty sytuacja dla Polski układała się dobrze, a Jarosław Zyskowski zapewnił swojemu zespołowi wygodne 13-punktowe prowadzenie.

Jednak od tego momentu Zoltan Perl wkroczył na prowadzenie i przyczynił się do serii 14:0, która zapewniła Węgrom prowadzenie 1 przed ostatnią tercją. To był moment, w którym zarówno Aleksander Balcerowski, jak i Mateusz Ponitka podkręcili grę i przypieczętowali ekscytujący zwycięski start gospodarzy z 22 punktami i double-double wynoszącym odpowiednio 13 punktów i 10 asyst.

Musa, Nurkic i Garza niszczą Portugalię trzema uderzeniami

Portugalia miała wszystkich zaszokować, gdy swój pierwszy mecz w Gliwicach rozpoczęła od serii 24-17 w pierwszej kwarcie, ale potem trio z Bośni i Hercegowiny w składzie Dzanan Musa, Jusuf Nurkic i Luka Garza objęło prowadzenie i objęło prowadzenie Zwycięstwo 84-75.

Musa poprowadził swój powrót z 21 punktami i 5 asystami, weteran NBA Nurkic zdobył 17 punktów i 6 zbiórek, a 24-letni debiutant Garza zaimponował double-double wynoszącym 15 punktów i 12 zbiórek. Tymczasem Travante Williams z 19 punktami i Rafa Lisboa z 22 punktami dali z siebie wszystko, ale to nie wystarczyło, aby zapewnić Portugalii cudowne zwycięstwo.

Estonia odzyskuje siły i pokonuje Macedonię Północną w Tallinie

Po porażce jednym posiadaniem w pierwszym meczu z Czechami, Estonia najlepiej rozpoczęła mecz z Macedonią Północną, kończąc pierwszą kwartę wynikiem 25-7, co dało jej podstawę do dodającego pewności siebie zwycięstwa 83-59.

READ  Nowa fundacja chce pomóc prawicowemu ruchowi LGBT w Polsce

Zespół Jukki Toijali ani razu nie odwrócił się od początku i pod wpływem double-double Sandera Raieste zanotował 12 punktów i 11 zbiórek, a Kaspar Treier dołożył 14 punktów. TJ Shorts walczył zza łuku i zakończył mecz z 11 punktami w meczu, który wydawał się kluczowy dla Macedonii Północnej.

Madar zapewnia Izraelowi dwa zwycięstwa z rzędu

Izrael jest jedyną drużyną, która po pokonaniu Czech 80-67 odniosła dwa zwycięstwa w dwóch meczach. Yam Madar i Bar Timor byli zdecydowani, zdobywając łącznie 49 punktów, a Roman Sorkin zaliczył kolejny imponujący występ, zdobywając 11 punktów i 6 zbiórek.

W przypadku Czechów sytuacja była odwrotna podczas ich drugiego występu na tej imprezie: Vojtech Hruban zdobył 13 punktów, a Tomas Kyzlink miał trudne popołudnie strzeleckie. Najbardziej konsekwentnym zawodnikiem był Martin Kriz, który zdobył 16 punktów i 7 zbiórek.

Najlepsi wykonawcy

Yam Madar poczuł, że nadszedł czas, aby znów zabłysnąć i dać Izraelowi drugie zwycięstwo. Jego 27 punktów i 5 asyst pomogło mu osiągnąć najwyższą tego dnia ocenę wydajności wynoszącą 28.

Wybitny polski zawodnik Aleksander Balcerowski skutecznie odpowiedział na debatę o tym, kto jest najciekawszym wśród wschodzących środkowych w Europie, zdobywając 22 punkty, 6 zbiórek i 24 zbiórki w meczu przeciwko Węgrom.

Podczas swojej pierwszej misji Musa pokazał, że mówi poważnie

Dzanan Musa mógł odpocząć tego lata po eksplozji na EuroBasket 2022 i długim sezonie klubowym, ale jest gotowy do pracy dla Bośni i Hercegowiny po stracie 21 punktów i 5 asystach w wygranym meczu z Portugalią.

Zgodnie z oczekiwaniami, Zoltan Perl był głównym bohaterem węgierskiej drużyny narodowej i od samego początku udowodnił to, zdobywając 24 punkty przeciwko Polsce.

Sander Raieste wniósł całe swoje doświadczenie, zdobywając 12 punktów i 11 zbiórek w meczu z Macedonią Północną, wywołując uśmiech na twarzach estońskich kibiców na lodowisku Tondiraba.

READ  Towarzystwo Kolorystów dodaje rozdziały członkowskie w Polsce

zdjęcie dnia

Wystarczająco zmęczony, Olku? To efekt znakomitego występu Balcerowskiego, który pomógł Polsce zwyciężyć przed swoimi kibicami w Gliwicach.

Najważniejsza atrakcja dnia

Zwykły wsad Dzanana Musy – i wiele więcej! Przywódca Bośni i Hercegowiny podczas meczu przeciwko Portugalii wypowiedział słowo „wyższość” i zrobił to ze swobodą.