Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Podchwyciła antypolskie słowa swojego szefa i sąd nakazał jej zapłacić 10 000 zł. z³ na WO¦P. Owsiak: Oddam ci pieniądze

Published

on

Natalia Nitek-Płażyńska jest psychologiem specjalizującym się w zarządzaniu projektami. Prywatnie żona posła PiS Kacper Płażyński. W latach 2015-2016 mieszkanka Pomorza wytoczyła sprawę mężczyźnie w imieniu niemieckiego przedsiębiorcy Hansa G. Nitka-Płażyńskiej w związku z jego wypowiedziami o Polsce.

„Zabiłbym wszystkich Polaków! Nie miałbym z tym problemu!”, „Nienawidzę Polaków, nie to, że ich nie lubię, nienawidzę ich. Oni wszyscy są łobuzami i idiotami. Afryka jest lepsza. Jesteś…”, „ Tak, jestem nazistą! To wina tego kraju, że taki jestem! ”- Wszystko to utrwaliła na płycie Natalia Nitek-Płażyńska. Hans G. miał też żartować, że najlepszymi perfumami dla Polski jest Cyklon B i gestami strzelał do swoich współpracowników.

Sąd wymierzył mu karę grzywny w wysokości 50 000 zł. PLN które Niemiecki powinien wnieść datek do muzeum w Piaśnicy. Hans G. odwołał się jednak od wyroku i podniósł, że Nitek-Płażyńska naruszyła jego dobra osobiste, publikując prywatne treści i manipulując rozmowami.

Sąd nakazał Nitek-Płażyńskiej zapłatę 10 000 zł. Zł dla WOŚP

Sąd Apelacyjny w Gdańsku zmienił wyrok sądu niższej instancji. Postanowił, że Nitek-Płażyńska przeprosi Hansa G. za nagranie i wydanie nagrań i zapłacić 10 000 zł. Zł dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz na pokrycie kosztów zastępstwa procesowego w wysokości ok. Zł. Hans G. musiał jednak pisemnie przeprosić kobietę i zapłacić 10.000. Zł dla muzeum w Piaśnicy.

Hans G. wykonał wyrok, natomiast Nitek-Płażyńska zapowiedział, że tego nie zrobi i wniósł kasację do Sądu Najwyższego. Sąd w Gdańsku nie zawiesił wykonania wyroku do czasu rozpoznania apelacji przez Sąd Najwyższy, co oznacza, że ​​kobieta powinna wykonać wyrok.

Obejrzyj wideo
Krzysztof Śmiszek komentuje rezygnację Hanny Gill-Piątek

Jerzy Owsiak do Nitek-Płażyńskiej: zwrócę pieniądze

– Sąd nakazał ci przekazanie pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wyrok sądu, który dosłownie podtrzymał prawo, jest moim zdaniem bardzo kontrowersyjny. Słowa twojego pracodawcy są rasistowskie, a także wzbudzają moje ogromne oburzenie. – odpowiedział na Facebooku szef Wielkiej Orkiestry Jerzy Owsiak ze Świątecznej Pomocy.

READ  Tusk wzywa do zbadania roli Rosji w polskim skandalu

„Jeśli musisz wpłacić pieniądze na konto naszej fundacji – osobiście obiecuję, że nie podejmiemy żadnych kroków w celu wyegzekwowania tego, a jeśli będziesz do tego zmuszony, od razu zwrócę Ci je za własne pieniądze. Odbyłeś jedną taką rozmowę świadkowie ”- dodał.

Natalia Nitek Płażyńska podziękowała Owsiakowi. Dodała, że ​​„oczywiście nie chodzi o pieniądze, chodzi o zasady”.

„Nie możemy pozwolić, aby pamięć o ofiarach nazistowskich Niemiec w Polsce była bezkarnie znieważana, nie możemy godzić się na propagowanie narodowego socjalizmu. faktTo, że wyrok w mojej sprawie został odebrany jako szokujący przez osoby o bardzo różnych poglądach politycznych, dodaje otuchy ”- podkreśliła.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *