Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Pierwszy dzień szkoły. Nauczyciel ma koronawirusa. Informacja wpłynęła po rozpoczęciu roku

Published

on

Nauczyciel w Zespole Szkół w Unisławiu (Kujawsko-Pomorskie) jest zarażony koronawirusem. Dyrekcja placówki otrzymała informację o infekcji w placówce we wtorek po rozpoczęciu roku. Trwa postępowanie epidemiologiczne. Więcej osób jest poddawanych kwarantannie.

Pierwszy dzień szkoły w całej Polsce rozpoczął się 1 września. Inauguracja roku szkolnego odbyła się również w Zespole Szkół w Unisławiu w województwie kujawsko-pomorskim. Po uroczystości kierownictwo placówki otrzymało informację z wydziału zdrowia, że ​​jeden z nauczycieli został zarażony koronawirusem. – Ta osoba była chora i przystąpiła do testu, który niestety okazał się pozytywny – poinformował wójt gminy Unisław Jakub Danielewicz.

Nikt wcześniej nie wiedział o tej infekcji. Trwa postępowanie epidemiologiczne. W tym momencie kierownik placówki i zastępca, a także kilku nauczycieli i dwoje uczniów zostali już poddani kwarantannie. Dyrektor i wiceprezes byli obecni na początku tego roku

– dodał burmistrz.

Pierwszy dzień szkoły. Nauczycielka z Unisławia zarażona koronawirusem

W zespole szkolnym, na który składają się szkoła podstawowa, szkoła handlowa i liceum ogólnokształcące, uczy się kilkaset dzieci. Administrator gminy złożył wniosek do powiatowego Sanepidu o przejście na tryb zdalnego uczenia się. Jakub Danielewicz powiedział w rozmowie z PAP, że był w kontakcie z Sanepidem i otrzymał informację o konieczności poddania się kwarantannie od osób kontaktowych, ale nie pozwolono mu przejść na tryb zdalny.

Zobacz też

Dyrektor szkoły zdecydował się wykorzystać główne godziny zajęć do piątku 4 września. – Chcielibyśmy nie spieszyć się i czekać na wyniki jakichkolwiek badań, które zostaną wykonane na osobach, które zostaną poddane kwarantannie. Uczniowie wracają do szkoły dopiero w piątek. Co dalej? Tego jeszcze nie wiemy – podkreślił burmistrz.

Zarażony nauczyciel szkolny uczestniczył w ostatnich dniach, w tym w radzie pedagogicznej i innych spotkaniach w związku z przygotowaniami do kolejnego roku szkolnego. Był także w kontakcie z dwoma studentami.

READ  Polski przywódca wzywa do jedności Ukrainy podczas Holokaustu

Zobacz też

Pierwszy dzień szkoły

Chcesz najpierw wszystko wiedzieć? Dołącz do grupy informacyjnej Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *