Connect with us

Nauka

Piątek, 1 grudnia 2023: 4Hotelarze

Published

on

Piątek, 1 grudnia 2023: 4Hotelarze

Planowana inwestycja hotelowa reprezentująca standard Mövenpick zlokalizowana będzie w centrum miasta, nad brzegiem morza, w najbardziej prestiżowej dzielnicy Gdyni.

Przyszły obiekt będzie oferował turystom i biznesmenom wysokiej jakości usługi hotelowe, dysponując 176 pokojami z bogatą ofertą gastronomiczną, salami konferencyjnymi i bankietowymi, spa z basenem i gabinetami zabiegowymi oraz parkingiem podziemnym. Inwestor otrzymał wsparcie w zakresie doradztwa biznesowego od firmy HIDA.

Patrick Mendes, dyrektor generalny Accor na Europę i Afrykę Północną – Premium, Midscale i Economy autorstwa dr. Grzegorz Goryszewski Allenort Dyrektor Generalny Patrick Mendes, Dyrektor Generalny na Europę i Afrykę Północną Accor – Premium, Midscale i Economy autorstwa dr Grzegorza Goryszewskiego Allenort Dyrektor Generalny

Dzięki nowemu partnerstwu Accor wzmacnia ambitne portfolio szwajcarskiej marki premium w Polsce. Wspólnie z Grupą Allenort, posiadającą wieloletnie doświadczenie w branży medycznej, sieć otworzy pierwszy w Gdyni Mövenpick w ramach kompleksu usług hotelowych.

Grupa Allenort rozszerza swoją działalność o sektor hotelarski. Po niemal 20 latach aktywnej działalności w branży medycznej firma definiuje nowe wyzwanie premium – duży luksusowy kompleks hotelowo-usługowy w najbardziej prestiżowej lokalizacji w Gdyni. Założeniem inwestycji jest stworzenie nowego centrum miasta i zapewnienie mieszkańcom Gdyni infrastruktury rekreacyjnej sprzyjającej ich życiu – powiedział dr Grzegorz Goryszewski Prezes Grupy Allenort.

Postawiliśmy na Accor – to wyjątkowa przestrzeń i dlatego należy ją oddać w ręce najlepszych fachowców, którzy będą nią zarządzać. Projekt zagospodarowania centralnej części Skweru Kościuszki został wybrany w drodze konkursu, po wnikliwej analizie prac kilku kandydatów.

Kompleks, zlokalizowany przy Alei Jana Pawła II 13, będzie się składał z dwóch budynków połączonych naziemnym pasażem, 176-pokojowego hotelu Mövenpick Gdynia oraz apartamentów Waterhall Residence.

W Mövenpick Hotel Gdynia, wyposażonym w parking podziemny, zaplanowano miejsce na dwie restauracje, sky bar, centrum konferencyjne o łącznej powierzchni 460 m2 oraz strefę spa z krytym basenem i gabinetami zabiegowymi.

Lokalizacja i charakter nowych obiektów doskonale wpisują się w wizję gościnności promowanej przez markę Mövenpick, która wywodzi się z tradycji szwajcarskiej gościnności. Budowany przez naszego partnera kompleks hotelowo-mieszkalny z wdziękiem nawiązuje do tożsamości architektonicznej Gdyni i niewątpliwie stanie się jednym z najbardziej charakterystycznych elementów jej nadmorskiego wybrzeża. Jestem przekonany, że Mövenpick Hotel Gdynia przyciągnie turystów z całego świata, którzy licznie odwiedzają Trójmiasto – powiedział Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju Accor w Polsce.

Mövenpick Hotel Gdynia zajmie działkę zlokalizowaną w pierwszej linii brzegowej morza, przy reprezentacyjnym Skwerze Kościuszki – przy wejściu na Molo Południowe, gdzie zacumowany jest żaglowiec Dar Pomorza i niszczyciel ORP Błyskawica. Tuż obok znajduje się Marina Gdynia i plaża miejska. Tym samym nowy hotel dołączy do tego typu inwestycji o najatrakcyjniejszej lokalizacji na całym polskim wybrzeżu. Bryła zaprojektowanego budynku oddaje hołd najlepszym standardom architektonicznym Gdyni, której nowoczesne centrum zostało oficjalnie zaprezentowane na początku tego roku jako polski kandydat do wpisania na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Z niecierpliwością czekamy na moment, w którym Mövenpick Hotel Gdynia powita swoich pierwszych gości. Nasze obiekty doskonale wpisują się w modernistyczny krajobraz miasta i spełniają oczekiwania współczesnych podróżników i mieszkańców. Dzięki współpracy z Grupą Accor będziemy nie tylko oferować usługi na światowym poziomie, ale także wdrażać rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju opracowane przez naszego partnera – dodał dr Grzegorz Goryszewski Prezes Grupy Allenort.

Zgodnie z planem nowo wybudowany Mövenpick Hotel Gdynia pierwszych gości przyjmie już w 2026 roku. Mövenpick to marka premium należąca do Grupy Accor, znana ze zrównoważonego podejścia do wypoczynku oraz doskonałej oferty gastronomicznej, której portfolio obejmuje obecnie ponad 110 obiektów na całym świecie – zarówno hotele miejskie, jak i kurorty zlokalizowane w głównych ośrodkach turystycznych. Pochodząca ze Szwajcarii marka coraz mocniej umacnia swoją obecność w Polsce.

READ  Jowisz i Saturn mają zamiar zrobić coś, czego nie widziano od prawie 800 lat

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *