Connect with us

technologia

Philips Hue i Spotify współpracują ze sobą, dzięki czemu światła mogą synchronizować się z muzyką

Published

on

Kiedy masz dom pełen świateł Hue, istnieje nowy, prosty sposób na stworzenie nastroju na następną imprezę. Signify, który tworzy linię Philips Hue, współpracuje ze Spotify, aby umożliwić żarówkom automatyczną synchronizację z dowolną odtwarzaną muzyką, zmianę koloru i miganie w rytm.

Istnieje już wiele sposobów na synchronizację świateł z muzyką – w tym własną aplikację Hue Sync firmy Signify – ale te metody zwykle wymagają aplikacji lub zewnętrznego sprzętu do słuchania tego, co grasz. To nowe partnerstwo pozwala uniknąć tego, ponieważ Hue Bridge dotyka bezpośrednio Spotify, aby zobaczyć, co jest odtwarzane po połączeniu kont.

Ta bliska współpraca ma również zapewnić lepsze wrażenia, ponieważ system Hue może dostosować efekty świetlne na podstawie pewnych danych dotyczących odtwarzanej muzyki, w tym gatunku, tempa, głośności, nastroju i innych. Możesz także przejść do aplikacji i dostosować efekty, jeśli nie chcesz, aby system sam decydował o tym, jak rzeczy są oświetlone.

System ma kilka haczyków: aby z niego korzystać, potrzebujesz mostka Hue, którego nie każdy właściciel Hue będzie miał (nowsze światła mogą być używane przez Bluetooth bez dedykowanego koncentratora); a funkcja obsługuje tylko kolorowe żarówki. Z drugiej strony ty nie potrzebujesz płatnej subskrypcji Spotify – darmowe konta działają dobrze.

Signify twierdzi, że funkcja jest wdrażana dzisiaj i będzie dostępna dla wszystkich użytkowników Hue w ciągu tygodnia. Jest początkowo rozliczany jako funkcja „Wczesnego dostępu”; w październiku będzie bardziej widoczny jako „stała część” aplikacji Hue.

Oprócz partnerstwa Spotify, Signify ogłosiło zupełnie nowy zestaw świateł Hue dzisiaj, w tym więcej żarówek, jaśniejsze konfiguracje lamp i zaktualizowane lampy.

READ  Alinity reaguje na strumienie Whirlpool i reakcję Twitcha
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *