Connect with us

Nauka

Pełnia księżyca w Halloween: dziś wieczorem zobacz „niebieski księżyc” w październiku

Published

on

To daje w tym roku 13 pełnych księżyców zamiast zwykłych 12.

A jeśli zauważysz coś, co wygląda jak ognista czerwona gwiazda w pobliżu księżyca w pełni, to znaczy Mars.

Czerwona planeta zbliżyła się do Ziemi najbliżej wcześniej w październiku i nadal świeci jasno na nocnym niebie.

Pierwszą pełnią października była pełnia księżyca 1 października, a druga to rzadki księżyc w pełni niebieskiego łowcy Halloween.

Podczas gdy księżyc w rzeczywistości nie będzie wyglądał na niebieski, druga pełnia w ciągu miesiąca jest zwykle określana jako niebieski księżyc. Dzieje się to co 2,5 do 3 lat lub „raz na niebieskim księżycu”.

Wcześniej niebieski księżyc był znany jako trzecia lub czwarta pełnia księżyca w jednym sezonie.

Zazwyczaj następny księżyc po żniwach jest nazywany księżycem myśliwego – kiedy myśliwi używali światła księżyca do polowania na zdobycz i przygotowania się na zimę.

Podczas gdy niebieski księżyc wydaje się rzadki, pełnia księżyca w Halloween w różnych strefach czasowych jest jeszcze rzadsza – zdarzenie, które nie miało miejsca od 1944 roku.

Jednak pełnia księżyca występuje w Halloween co 19 lat w niektórych strefach czasowych, więc możesz spodziewać się pełni księżyca Halloween ponownie w 2039, 2058, 2077 i 2096.

Księżyc w pełni Halloween wzejdzie 31 października o godzinie 10:49 ET, co wyjaśnia, dlaczego księżyc będzie widoczny w różnych strefach czasowych.

Utknąłeś w domu?  Spójrz w niebo
Jeśli nie możesz go zobaczyć z powodu złej pogody lub zachmurzenia w Twojej okolicy, rozszerzenie Projekt Virtual Telescope udostępni transmisję na żywo błękitnego księżyca Halloween wznoszącego się nad Rzymem.
Dla wielu ludzi na całym świecie jest to również ostatni dzień czasu letniego, więc cofnij zegary o godzinę 1 listopada o 2 w nocy. (W całej Europie zegary cofnęły się już o godzinę 25 października o 2 rano)
Przewodnik dla początkujących dotyczący obserwacji gwiazd

Rozumiemy; to jest dziwny weekend. To był rok pandemii, w Halloween jest pełnia księżyca, a czas zmienia się następnego dnia – a wtorek to dzień wyborów w USA.

READ  Posłowie z zadowoleniem przyjmują zobowiązanie Kosowa do podążania swoją europejską drogą

Każdy miesiąc 2020 roku przynosił własne niespodzianki, które można porównać do prawdziwej gry Jumanji „cóż, nie spodziewałem się, że nadejdzie”.

Aby pomóc Ci zachować spokój i kontynuować, sugerujemy obserwację gwiazd. Spójrz w ten weekend, aby zobaczyć księżyc w pełni i Marsa oraz rozkoszować się cudami nocnego nieba.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *