Pudełko. Munguia pokonała Johnsona. Straszna kontuzja boksera

Jaime Munguia (36-0, 29 KOs) pokonał Tureano Johnsona (21-3-1, 15 KOs) w gali w Golden Boy w Indio w Kalifornii w niezwykle krwawy sposób i tak mocno przeciął wargę w szóstej rundzie Jej kawałek eksplodował i cięcie okazało się niezwykle głębokie.

Jednak początek był fatalny dla faworyta, zwłaszcza w pierwszej minucie. Na samym początku rywal potrząsnął szczęką prawym hakiem, a kiedy podniósł ręce, przeciwnik chwilę później uderzył lewym hakiem w okolicę wątroby.

Munguia pochylił się jak scyzoryk i skrzywił się z bólu, ale nie ukląkł. Przeszedł przez krótki kryzys i dobrze zareagował pod koniec rundy. Minutę po przerwie uderzył w prawą flankę i teraz Johnson został kontuzjowany. Były mistrz świata niższych kategorii zakończył drugi odcinek z ładnym prawym podbródkiem w walce wręcz i prawym hakiem przez przeciwnika.

24-latek z Tijuany w trzeciej rundzie nieco wydłużył dystans, uderzył z kontry i gdy przeciwnik zbliżył się do niego, zbeształ go precyzyjnym prawym podbródkiem. Kolejne minuty były podobne, chociaż Johnson, silny fizycznie, również zaatakował groźnie. Jaime z czasem się rozluźnił, przekładając swoje działania na dłuższe i ciekawsze kombinacje. Legendarny Erik Morales był szczęśliwy w rogu, więc wszystko poszło zgodnie z planem.

Pod koniec szóstej partii sędzia poprosił lekarza o radę. Warga Johnsona została okropnie rozcięta, ale walka została rozwiązana. Problem w tym, że Munguia w ciągu tych dwudziestu sekund zadał przeciwnikowi kilkanaście więcej trafień, a ambitnemu Johnsonowi nie pozwolono przejść przez siódmą rundę. Powtórki pokazały, że to głębokie rozcięcie podążało za dużym prawym podbródkiem Jaime’a. Występ był zdecydowanie na plus.

READ  Polski wędkarz Cappelli mimo sukcesów nadal się uczy | Wiadomości, sport, praca