Connect with us

Nauka

Pécresse atakuje Macrona „zygzakiem”, gdy francuska prawica ściga prezydenta | Francja

Published

on

Emmanuel Macron został zaatakowany przez francuską prawicę w weekend, kiedy Valérie Pécresse została wybrana na kandydata na prezydenta Les Républicains, podczas gdy skrajnie prawicowy komentator telewizyjny Éric Zemmour założył nową partię, a Marine Le Pen pojechała do Polski na demonstrację siły z Polakami. Premier i inne europejskie partie populistyczne.

Pécresse powiedział, że jego „misją” było powstrzymanie Macrona. Nazwała go „zygzakowatym” prezydentem, który „rzucił Francję pod ścianę z długami i podatkami, społeczeństwem, w którym nie ma już szacunku ani autorytetu”. W swoim pierwszym wywiadzie dla Journal du Dimanche powiedziała, że ​​Macron obarczył przyszłe pokolenia szeregiem problemów, w tym „długiem, deficytem handlowym, podatkami, borykającymi się z problemami usługami publicznymi. [and] chroniczny kryzys autorytetu”. Dodała: „Francja jest uszkodzona i podzielona, ​​wszystko trzeba naprawić”.

Pécresse uda się w poniedziałek do serca południowej Francji skrajnie prawicowego posła Érica Ciottiego, którego pokonała w prawyborach i który w niedzielę naciskał na nią, by nadała priorytet swojej twardej polityce imigracyjnej i podatkowej, aby odzyskać wyborców. Le Pen i Zemmour od prawej.

Lewicowy Jean-Luc Mélenchon zorganizował ogromną kampanię prezydencką, wzywając do pilnego pokazu „siły i jedności” przez lewicowych wyborców we Francji, podkreślając, że kraj nie skręca na prawo po tym, jak sondaże opinii publicznej w ostatnich miesiącach sugerowały większe poparcie ponad zawsze dla skrajnie prawicowych kandydatów i twardej retoryki antyimigracyjnej.

Oczekuje się, że centrysta Macron ogłosi swoją próbę reelekcji w styczniu lub lutym, przed kwietniowymi wyborami prezydenckimi. Jednak wybór Pécresse’a w ten weekend na kandydata partii Nicolasa Sarkozy’ego Les Républicains natychmiast przyspieszył kampanię wyborczą.

Rzecznik rządu Macrona, Gabriel Attal, powiedział Le Parisien, że nie ma wyraźnej linii politycznej w Les Républicains i że Pécresse będzie musiał wykonywać polityczne „akrobacje”, aby spróbować utrzymać wszystkie „antagonistyczne” poglądy partyzanckie. Powiedział, że prawica znajduje się w „kryzysie egzystencjalnym” i przekonywał, że transformacja Macrona na rynku pracy, obniżki podatków i tworzenie miejsc pracy w policji oznaczały, że „zrobiliśmy wszystko, co mogła zrobić Pécresse, gdy była ministrem”. [under Sarkozy]ale czego nie zrobiła”.

READ  Budimex nad morzem | EurobuildCEE

Tymczasem Zemmour, który jest skazany za podżeganie do nienawiści rasowej i bez wcześniejszego doświadczenia politycznego, zorganizował swój pierwszy wiec wyborczy w przestrzeni wystawienniczej 12 mil na północ od Paryża w Villepinte. W Paryżu odbyły się przeciwko niemu uliczne demonstracje związkowców, a także walki w samym wiecu, po tym, jak kilka osób protestujących przeciwko Zemmourowi zdjęło kurtki na widowni, by odsłonić antyrasistowskie koszulki.

Pojawiły się obrazy, na których wyglądało na to, że protestujący zamknął rękę na jego pierwszym wiecu wyborczym, zaledwie kilka dni po tym, jak oficjalnie ogłosił swoją kandydaturę w nagraniu wideo podkreślającym jego antyimigranckie i antyislamskie poglądy.

Zemmour ogłosił, że tworzy nową partię polityczną o nazwie Reconquête, co oznacza „podbój”, ponieważ obiecał uratować „los cywilizacji francuskiej” przed tym, co nazwał zagrożeniem ze strony migrantów.

Zaatakował system polityczny i media, obiecał podnieść płace robotnikom o niskich dochodach, miał dość bogacenia się klasy pracodawców i obiecał „zerową imigrację”, jeśli dojdzie do władzy.

63-letni polemista został zaatakowany przez historyków za twierdzenie, że nazistowski kolaborant, marszałek Philippe Pétain, uratował francuskich Żydów, zamiast pomagać w deportacji do obozów zagłady. Został opisany przez francuskiego ministra sprawiedliwości jako niebezpieczny rasista i negacjonista Holokaustu.

Na scenie zaprzeczał, że jest rasistą lub mizoginem, mówiąc, że jest jedynym orędownikiem „wolności słowa”.

Przed demonstracją kilkaset osób przyłączyło się do demonstracji antyzemmour w Paryżu, kierowanej przez związki z transparentami mówiącymi „Zemmour out” i potępiającymi go jako rasistę.

Simon Duteil, rzecznik związku Solidaires, powiedział, że ważne jest pokazanie, że ludzie staną w obliczu „postępu faszyzmu”. W sumie podczas protestów przeciwko Zemmour w Villepinte i Paryżu aresztowano 48 osób.

Był to znak podziału kampanii prezydenckiej, że podczas gdy Jacline Mouraud, kluczowa postać w Bretanii żółte kamizelki (żółte kamizelki) weszły na scenę, by wesprzeć Zemmoura, podczas gdy inna postać z żółtych kamizelek została aresztowana za protestowanie przeciwko Zemmourowi poza wiecem.

READ  NASA InSight rejestruje potworne trzęsienie ziemi na Marsie

Pécresse powiedział de Zemmour: „W historii Francji ludzie, którzy łączyli, nigdy nie byli smakami. Handlarze ze strachu nie przynoszą rozwiązań”. Powiedziała, że ​​jej impreza była jedyną „niezawodną alternatywą”.

Mélenchon wezwał lewicowych wyborców do zjednoczenia się za nim. Lewica jest podzielona na kilku różnych kandydatów, w tym paryską socjalistyczną burmistrz Anne Hidalgo i Yannick Jadot z Zielonych, a sondaże pokazują, że podział uniemożliwia kandydatowi dotarcie do finałowej tury prezydenckiej.

„Francja nie jest skrajną prawicą” – powiedział Mélenchon. „Francja to jej system zabezpieczenia społecznego, zdrowia publicznego, emancypacji, szkoły, badań i dzielenia się”. Sytuacja we Francji była „niestabilna”, powiedział Le Parisien, dodając, że lewica dotrze do prezydenckiego finału, jeśli osiedla robotnicze zagłosują.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *