Connect with us

Zabawa

Patrząc wstecz na lata: 2012 dał nam Putin, Katie Taylor i Wagon Wheel

Published

on

Myślą, że będzie to pewny kawałek nostalgii – czy nie wszyscy byliśmy dziwnymi „Pixie Heads” ledwo wiedzieliśmy, czym był wtedy Netflix?

Spójrz na to, jak sprawy potoczyły się na przestrzeni lat i jak wszyscy jesteśmy teraz dorośli.

A potem, bam, nazwa programu staje się bardziej ostrzeżeniem, ponieważ to my wciąż jesteśmy oszołomieni. Nie wiedziałem, jakie są znaki ostrzegawcze i nikt nie zwracał na to uwagi. Aby wyjść z podwójnego, potrójnego bałaganu politycznego, finansowego i korporacyjnego pokera, który rozgrywał się w tak fatalny sposób.

Oglądasz przerażający film między palcami i nie możesz zrozumieć, jak te dziwki mogą zdecydować, że pójście do ciemnego lasu lub ciemnych piwnic byłoby dobrym pomysłem.

Ale wtedy Upadki w latach: 2012 zaczyna się toczyć na RTÉ One i patrzysz z przerażeniem, jak burmistrz Londynu Boris Johnson wzbija się w niebo, by upamiętnić otwarcie igrzysk olimpijskich. Jak przerośnięta, obskurna piñata, potyka się o niego i wisi tam, nie będąc w stanie iść do przodu ani do tyłu. Hmm

Następnie Władimir Putin przypieczętował żelazną władzę w Rosji. Po ponad 12 latach rządów prezydenta lub premiera wygrywa kolejną sześcioletnią kadencję prezydenta w kontrowersyjnych wyborach rosyjskiej opozycji. Aleksiej Nawalny (obecnie prowadzi strajk głodowy w więzieniu) jest jednym z przywódców ruchu anty-Putinowskiego.

Bertie Ahern był w gorącej wodzie Trybunału Mahona i opuścił Fianna Fáil. Rodzina Quinn nadal pojawiała się na pierwszych stronach gazet w 2012 roku.

Nie byłoby to kompletne bez wystąpienia Donalda Trumpa. W tym czasie był znany po prostu jako biznesmen i prezenter telewizyjny. W 2012 roku był zajęty wspieraniem Mitta Romneya jako republikańskiego kandydata w wyborach prezydenckich w USA.

Było mnóstwo radości i radości, gdy komedia Brendana O’Carrolla „Mrs Brown’s Boys” otrzymała ogromne oceny i nagrody telewizyjne, a piłkarze Cork’s Senior Ladies ‘utrzymali swój niepokonany rekord w ogólnokrajowych finałach.

READ  Inwestycje w tureckim ośrodku narciarskim rosną wraz z rozwojem turystyki

Ale nawet imprezowanie może mieć nutkę melancholii, jeśli weźmie się pod uwagę przybijanie piątki, radość i łatwość, z jaką kontrola naziemna NASA obejmuje się, gdy łazik Curiosity z powodzeniem wyląduje na Marsie. Kto by pomyślał wtedy, że mniejsze odległości, jak tylko 5 km lub wizyta w ogrodzie, wymagałyby podobnych etapów planowania, ale nadal bez uścisków?

W 2012 roku było kilka dobrych wydarzeń. Brytyjska królowa Elżbieta – i książę Filip – odwiedzili Belfast i nastąpił historyczny uścisk dłoni z Martinem McGuinnessem. Królowa Elżbieta zyskała także nowych fanów, kiedy połączyła siły z Jamesem Bondem (Daniel Craig), aby otworzyć igrzyska olimpijskie w 2012 roku.

Daniel Craig i Queen Elizabeth / oraz spadochroniarz przebrany za Queen Elizabeth uczestniczą w ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku

A irlandzcy sportowcy – Michael Conlan, Paddy Barnes i Katie Taylor – byli jednymi z tych, z których byliśmy tak dumni.

Muzyka Nathana Cartera (Wagon Wheel) i Nicki Minaj, Lisy Hannigan, Carly Jepsen, Little Green Cars, The Script i Will.I.Am, Taylor Swift i Adele przywróci Cię w mgnieniu oka.

Liczne wydarzenia 2012 roku rzucają szczególnie długi cień. Wśród nich była śmierć Savity Halappanavar w Szpitalu Uniwersyteckim Galway. Śmierć młodej kobiety ponownie skupiła się na wezwaniach do zmiany surowych przepisów dotyczących aborcji, które były w konstytucji od 1983 roku. Były głośne marsze i kampanie.

Nazwa Sandy Hook Elementary School w Connecticut w USA stała się znana ludziom na całym świecie, kiedy samotny strzelec zabił 26 osób, w tym 20 dzieci. Odbyła się fala debat na temat amerykańskich przepisów dotyczących broni. Jednak Centrum Badań Ofiar w Stanach Zjednoczonych poinformowało w zeszłym roku, że od tej konkretnej tragedii w Stanach Zjednoczonych doszło do co najmniej 2409 masowych strzelanin.

Dochodziło również do głośnych sporów i incydentów pracowniczych – pracownicy Vita Cortex w Cork przez 161 dni zostali zwolnieni ze skutku natychmiastowego bez wynagrodzenia. W międzyczasie Enda Kenny był zajęty mówieniem wszystkim, którzy chcieli słuchać, że Irlandia jest najlepszym małym krajem na świecie do robienia interesów.

READ  lubię miłość Opiekun Józefa Modry'ego skończy się źle. Policja lipnicka złapie bezwzględną Olę

Pani Michael Murphy, PP, Ballyphehane, celebruje 150. dnia w fabryce mszę za byłych pracowników Vita Cortex z członkami rodziny i przyjaciółmi.  Zdjęcie Denis Minihane

Pani Michael Murphy, PP, Ballyphehane, celebruje 150. dnia w fabryce mszę za byłych pracowników Vita Cortex z członkami rodziny i przyjaciółmi. Zdjęcie Denis Minihane

Nagłówki gazet były widoczne przez wiele dni i tygodni, kiedy trawler rybacki Tit Bonhomme zszedł z Cork i zginęło pięć osób. Doszło również do tragedii ze stratą 32 kochanków, gdy włoski statek wycieczkowy Costa Concordia osiadł na mieliźnie, wywrócił się, a później zatonął na płytkich wodach po uderzeniu w podwodną skałę u wybrzeży Toskanii.

W sporcie irlandzcy kibice utworzyli „zieloną armię”, aby podróżować do Polski i Ukrainy na mistrzostwa Europy. Być może przegraliśmy wszystkie trzy mecze grupowe, ale kto może zapomnieć o chłopakach, którzy pozują ze swoją flagą „Angela Merkel myśli, że pracujemy”. Zespół après-match miał również na myśli Angelę Merkel ze szkicem, w którym nazwała irlandzkie „małe elfy” i zadała nam wszystkim cios finansowy.

Ale zanim ta niedzielna noc przejmie bluesa, wróćmy do muzyki. Niektóre były całkiem uczciwe. Kołysz mnie mamo jak kołem wozu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *