Connect with us

Świat

Papież Franciszek odmawia modlitwę ze szpitalnego okna podczas swojego pierwszego publicznego wystąpienia po operacji

Published

on

„Cieszę się, że mogę uczestniczyć w niedzielnym spotkaniu Anioł Pański z Polikliniki Gemelli” – powiedział Papież z balkonu Szpitala Uniwersyteckiego Gemelli w Rzymie, gdzie obecnie dochodzi do siebie.

„W tych dniach hospitalizacji po raz kolejny dostrzegłem znaczenie dobrej opieki zdrowotnej, która jest dostępna dla wszystkich, tak jak we Włoszech i w innych krajach. Bezpłatny system opieki zdrowotnej, który zapewnia wszystkim dobre usługi”. ,” powiedział.

Papież powiedział również, że jego modlitwy często szły na Haiti w ciągu ostatnich kilku dni po tym, jak prezydent został zamordowany, a jego żona została ranna.

84-letni papież został operowany w ostatnią niedzielę w szpitalu Gemelli w Rzymie, kilka godzin po odprawieniu tradycyjnej modlitwy Anioł Pański na Placu Świętego Piotra.

Papież stopniowo wraca do pracy, chodzi, jego badania krwi są „zadowalające” i „kontynuuje przepisane leczenie” po operacji w zeszłym tygodniu – powiedział w sobotę rzecznik Stolicy Apostolskiej. W ciągu kilku dni ma zostać wypisany ze szpitala.

W niedzielę audiencja słucha ze szpitalnego balkonu modlitwy papieża Franciszka.

Operacja była „zaplanowanym zabiegiem chirurgicznym z powodu objawowego zapalenia uchyłków zwężenia”, jak napisano w wiadomości z ówczesnego biura komunikacji Stolicy Apostolskiej.

Zapalenie uchyłków jest stanem zapalnym spowodowanym rozwojem małych pęcherzyków w ścianach okrężnicy.

Worki lub woreczki nazywane są uchyłkami. Zwykle przebiega bezobjawowo, ale może powodować dyskomfort, a czasem krwawienie.

Według amerykańskiego National Institutes of Health jest to powszechna choroba dotykająca ponad połowę dorosłych w Stanach Zjednoczonych i staje się bardziej powszechna wraz z wiekiem.

READ  Sri Lanka. Wybuch i pożar nowego tankowca Diamond. Obsługa gaśnicy, zagrożenie katastrofą ekologiczną
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *