Connect with us

Świat

Pałac Buckingham kończy raport o zastraszaniu Meghan – ale nie chce powiedzieć, co mówi

Published

on

Pałac Buckingham kończy raport o zastraszaniu Meghan – ale nie chce powiedzieć, co mówi

Michael Stevens – Oficer Finansowy Korony – powiedział na konferencji prasowej, aby omówić sprawozdania finansowe Royal Household, że prywatna firma, której zadaniem było zbadanie zarzutów, zakończyła swoją pracę.

Stevens powiedział, że sformułowano kilka zaleceń, ale nie przedstawił istotnych szczegółów na temat wyciągniętych wniosków lub zaleceń, które zostały sformułowane. Ponieważ przegląd był finansowany ze środków prywatnych, Korona wywierała mniejszy nacisk na upublicznienie swoich wyników.

„Mogę jednak potwierdzić, że był to przegląd sposobu postępowania z zarzutami, mający na celu umożliwienie królewskim gospodarstwom domowym rozważenia możliwych ulepszeń polityki i procedur kadrowych” – powiedział Stevens. „Przegląd został zakończony i wdrożono zalecenia dotyczące naszych zasad i procedur, ale nie będziemy ich dalej komentować”.

Starsze źródło królewskie powiedziało, że pałac milczy na temat śledztwa, aby chronić anonimowość tych, którzy współpracowali.

„Zdajemy sobie sprawę, że osoby, które uczestniczyły w przeglądzie, brały udział w założeniu, że te rozmowy z niezależną firmą prawniczą będą traktowane jako poufne i dlatego jesteśmy zobowiązani do przestrzegania tej poufności” – powiedział źródło.

Źródło podało, że pałac wprowadził kilka zmian w polityce po przeglądzie, ale odmówił ujawnienia ich szczegółowo.

„Za każdym razem, gdy przeprowadzasz niezależną ocenę lub przeprowadza się tego typu dochodzenie, zawsze można wyciągnąć wnioski, zawsze są możliwości ulepszenia procesów i procedur” – powiedział źródło. „Normalnie nie ujawnialibyśmy wszystkich zmian w naszych zasadach i procedurach”.

Zarzuty pojawiły się w zeszłym roku, kiedy The Times w Wielkiej Brytanii opublikował artykuł cytując nienazwane źródła który twierdził, że księżna eksmitowała dwóch osobistych asystentów ze swojego domu w Pałacu Kensington i podważyła zaufanie trzeciego członka personelu.
Pałac Buckingham początkowo powiedział, że zbada roszczenia ale później zlecił to zewnętrznej kancelarii prawnej.
W tym czasie rzecznik Sussexes odrzucił raport Timesa jako „obliczoną kampanię oszczerstw”, ponieważ został opublikowany zaledwie kilka dni przed Oprah Winfrey. wywiad bombowy z Meghan i księciem Harrym była transmitowana.

Wywiad był pierwszym, kiedy para wystąpiła publicznie po ogłoszeniu planów ustąpienia z wyższych stanowisk w brytyjskiej rodzinie królewskiej w 2020 roku.

READ  USA wysyła myśliwce F-16 do Zatoki Perskiej w obliczu napięć żeglugowych z Iranem | wiadomości polityczne

Meghan powiedziała Winfrey, że w pewnym momencie życie brytyjskiej rodziny królewskiej stało się tak odizolowane i samotne, że „nie chciała już dłużej żyć”. Opisała siebie jako ofiarę mającego obsesję na punkcie wizerunku Pałacu Buckingham, który wpłynął na wszystko, od ciemnej karnacji jej syna Archiego po częstotliwość, z jaką wychodziła na lunch z przyjaciółmi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *