Connect with us

Gospodarka

Ożywienie pracy w Ameryce po kryzysie wygląda solidnie: Eco Week

Published

on

Dowiedz się, co napędza globalną gospodarkę i co to oznacza dla decydentów, firm, inwestorów i Ciebie dzięki The New Economy Daily. Zaloguj się tutaj

Gospodarka amerykańska prawdopodobnie osiągnęła inny wynik Gorący miesiąc rekrutacji w kwietniu jest zgodny z innymi raportami sugerującymi, że dynamika wzrostu nabiera tempa w następstwie kryzysu związanego z koronawirusem.

Według mediany szacunków ekonomistów, wynagrodzenia mogły wzrosnąć o 978 tys. I przekroczyć wzrost o 916 tys. W marcu, podczas gdy bezrobocie spadło poniżej 6%. Piątkowy raport Departamentu Pracy zamknie kolejny pracowity tydzień danych, obejmujący również badania producentów i usługodawców w kwietniu.

Covid-19 Wskaźniki szczepień nadal rosną, ponieważ rząd Bidena stara się utrzymać federalne ograniczenia wydatków otwarte, aby dodać więcej paliwa do ożywienia gospodarczego. W zeszłym tygodniu rząd podał, że gospodarka wzrosła o 6,4% w ujęciu rocznym pierwszy kwartał, napędzany drugim najszybszym wskaźnikiem wydatków gospodarstw domowych od lat sześćdziesiątych XX wieku.

Ten popyt, który zaczyna ożywić działalność w sektorze usług ograniczonych pandemią, powoduje, że pracodawcy wzmacniają się Liczba pracowników. Mówi się, że sami producenci dodali około 60 000 w kwietniu, większość z nich w ciągu 10 miesięcy.

Nawet przy wzroście zatrudnienia o prawie 1 mln w kwietniu, zatrudnienie będzie o około 7 mln poniżej poziomu sprzed pandemii, co jest jednym z powodów, dla których decydenci Rezerwy Federalnej utrzymywali stopy procentowe bez zmian blisko zera na sesji z zeszłego tygodnia.

Co mówi Bloomberg Economics:

„Deficyt zatrudnienia” związany z prepandemią jest nadal mniej więcej tak wysoki, jak po recesji w latach 2007-2009. Z tego powodu Powell wyraził chęć zobaczenia serii raportów o pracy podobnych do tych z marca do marca uczucie przekonani, że gospodarka jest na zrównoważonym kursie. Zysk bliski 1 miliona w kwietniu to początek, ale daleko w tyle za tym, co centryści w FOMC mogą uznać za „ciąg”. „

– Carl Riccadonna, Yelena Shulyatyeva i Andrew Husby. Kompletna analiza Kliknij tutaj

W przeciwnym razie wśród najważniejszych wydarzeń tygodnia będą decyzje banków centralnych w Brazylii, Turcji i Wielkiej Brytanii. Kanada publikuje również raport z pracy w kwietniu.

READ  Ograniczona dostępność kredytu i kredytu

Decyzje banku centralnego w tym tygodniu

Kliknij tutaj, aby zobaczyć, co wydarzyło się w zeszłym tygodniu. Poniżej znajduje się przegląd wydarzeń w gospodarce światowej.

Azja

Dane PMI z regionu powinny wskazywać, jak fabryki w Azji radzą sobie w odpowiedzi na poprawiający się globalny popyt. Koreański indeks cen konsumpcyjnych może dalej przyspieszyć, chociaż wyższe ceny ropy w porównaniu do zeszłorocznego najniższego poziomu mogą przecenić siłę ogólnego trendu.

Japonia wyjdzie z wakacji w ramach Złotego Tygodnia w czwartek, a protokół z marcowego spotkania BOJ będzie zawierał więcej szczegółów na temat rozważań stojących za zmienionymi ramami gospodarczymi.

Bank Rezerw Australii spotka się we wtorek i pozostawi swoje nastroje gospodarcze bez zmian. W piątek zostaną opublikowane zaktualizowane prognozy gospodarcze, które muszą uwzględniać lepsze perspektywy zatrudnienia i jednocześnie rozwiać pojęcie ożywienia. Tajlandia ustala stopy procentowe w środę, a Malezja w czwartek – obie są obecnie postrzegane jako ostrożne.

Europa, Bliski Wschód, Afryka

Szereg decyzji monetarnych na obrzeżach jednolitego obszaru walutowego Europy może okazać się głównymi wydarzeniami tygodnia.

Najbardziej znanym z nich będzie Bank Anglii, który w czwartek podniesie swoje prognozy wzrostu po uruchomieniu najbardziej zaawansowanego programu szczepień w regionie Wielkiej Brytanii, aby ponownie otworzyć większość gospodarki w nadchodzących miesiącach. Może to przewidywać przyszłą decyzję o zmniejszeniu stymulacji monetarnej jeszcze w tym roku.

Covid relief

Ponad 20% ludzi w UE otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki

Źródło: Bloomberg’s Covid-19 Vaccine Tracker

W Norwegii tego samego dnia uwaga prawdopodobnie skupi się na tym, czy Norges Bank zasygnalizuje podwyżkę stóp procentowych we wrześniu w celu ochłodzenia wzrostu cen nieruchomości w gospodarce.

Oczekuje się, że turecki bank centralny pozostawi swój benchmark bez zmian na drugie posiedzenie. Rosnąca inflacja i obietnica utrzymania stóp procentowych powyżej wzrostu cen powstrzymają bank centralny przed rozluźnieniem, czego życzyłby sobie przywódca polityczny kraju.

Decydenci w Europie Wschodniej również wydają się niechętni do podnoszenia kosztów pożyczek. W Polsce mimo wzrostu inflacji nie oczekuje się zmian, natomiast w Czechach już zapowiedziano, że prognozowane podwyżki stóp na ten rok mogą nastąpić później niż planowano.

W samej strefie euro przemówienia decydentów Europejskiego Banku Centralnego prawdopodobnie przyciągną największą uwagę, a prezydent Christine Lagarde ma wygłosić publiczne komentarze wśród kilku urzędników.

Oczekuje się, że w RPA Moody’s Investors Service opublikuje przegląd ratingów w piątek po obniżeniu ratingu kraju do Ba2 w listopadzie z negatywną perspektywą. Firma ratingowa podała w lutym, że spodziewa się wolniejszego tempa konsolidacji fiskalnej i większych deficytów niż rząd, a ryzyko przystępności długu pozostanie podwyższone.

Ameryka Łacińska

Perspektywy gospodarcze w Chile zmieniły się na lepsze. Wskaźnik aktywności za marzec w poniedziałek prawdopodobnie pokaże dynamiczny wzrost.

Kolumbia opublikowała w poniedziałek protokół z posiedzenia banku centralnego 30 kwietnia, na którym decydenci utrzymali stopy procentowe na poziomie 1,75%, po czym w środę opublikowano kwietniowe dane o inflacji.

Linie komunikacyjne

Brazylijski bank centralny osiągnął średnie szacunki w 14 z ostatnich 17 spotkań

Źródło: Banco Central do Brasil, Bloomberg

Brazylia podała w środę marcowe dane o produkcji przemysłowej, zanim cała uwaga zwróciła się na posiedzenie komitetu polityki pieniężnej banku centralnego, znanego jako „Copom”. Od 1999 r. Decyzje instytucji trafiały do ​​median badań w około 75% przypadków, ale za obecnego prezydenta Roberto Camposa Neto oczekiwania i wyniki rosły częściej. Tym razem ekonomiści planują podwyżkę do 3,5%.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.