Connect with us

Zabawa

Oznacza więcej cierpienia dla narodu ukraińskiego, Rosji z powodu oferty bojowników do Kijowa

Published

on

Oznacza więcej cierpienia dla narodu ukraińskiego, Rosji z powodu oferty bojowników do Kijowa

Moskwa: Rosja w piątek szczegółowo przedstawiła plany członków NATO, Polski i Słowacji, dotyczące wysłania sowieckich myśliwców na Ukrainę w celu pozbycia się przestarzałego sprzętu.

„To kolejny przykład tego, jak wiele państw członkowskich NATO, w tym Polska, zwiększa swoje bezpośrednie zaangażowanie w konflikt” – powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow podczas piątkowej konferencji prasowej w odpowiedzi na niedawne zapowiedzi, że Warszawa i Bratysława wysyłają sowieckie wojska. -projektował myśliwce MiG-29 do Kijowa, podała RT.

Dodał, że nie wpłynie to na wynik rosyjskiej operacji wojskowej, ale „może doprowadzić do dodatkowych cierpień dla samej Ukrainy i jej mieszkańców”.

„Wygląda na to, że te kraje (Polska i Słowacja) pozbywają się tylko starego sprzętu, którego już nie potrzebują” – powiedział Pieskow. MiG-29 został zaprojektowany w latach 70-tych i wszedł do służby w latach 80-tych.

Warszawski plan przeniesienia czterech myśliwców MiG-29 do Kijowa „w najbliższych dniach” ogłosił premier Mateusz Morawiecki na początku tego tygodnia. Czyni to Polskę pierwszym krajem NATO, który przekazał Ukrainie samoloty bojowe. Kraj ma 28 MiG-29, ale nie jest jasne, ile z nich jest w stanie operacyjnym, ponieważ kraj próbuje zmodernizować swoje siły powietrzne za pomocą myśliwców wyprodukowanych w USA i Korei Południowej.

Słowacja, również członek NATO, ogłosiła w piątek, że wyśle ​​do Kijowa 13 swoich MiG-ów. Odrzutowce zostały jednak wycofane w zeszłym roku, a wiele raportów sugerowało, że w większości nie były w stanie operacyjnym.

Ukraina poprosiła o myśliwce, zwłaszcza amerykańskie F-16, dla swojej armii, ale prezydent USA Joe Biden powiedział w styczniu, że nie planują ich wysłać. Kanclerz Olaf Scholz podobnie stwierdził w tym samym miesiącu, że Berlin nawet nie rozważa przeniesienia własnych F-16.

Prezydent Francji Emmanuel Macron, który w styczniu powiedział, że nie wyklucza wysłania myśliwców na Ukrainę, brzmiał bardziej ogólnikowo. Premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak ogłosił w lutym, że Londyn będzie szkolił ukraińskich pilotów, dodając, że nie podjęto jeszcze decyzji o wysłaniu do Kijowa rzeczywistych myśliwców zachodnich.

READ  Majowy grudzień Todda Haynesa otwiera New York Film Festival 2023 – GoldDerby

Ten post był ostatnio modyfikowany 17 marca 2023 r. o 22:50

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *