Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Owiń Ukrainę Kołdrami, aby uczyć umiejętności szycia w Polsce

Published

on

LEHI, UtahPo tym, jak Rosja zaatakowała Ukrainę, para Lehi, chętna do pomocy humanitarnej, rozpoczęła projekt mający na celu pocieszenie ukraińskich dzieci uchodźców ręcznie robionymi kołdrami. Powódź darowizn od quilterów ze stanów i widzów KSL TV była przytłaczająca, powiedzieli. Teraz we wtorek wracają na ukraińską granicę z rozszerzoną misją.

Jej projekt nazywa się Wrap Ukraine with Quilts. Od sześciu miesięcy wkładają kołdry w ręce dzieci ukraińskich uchodźców na polskiej granicy. We wtorek wracają na granicę ukraińską z ponad 30 pomocnikami, z których każdy niesie dwie 50-funtowe torby zawierające więcej kołder i materiałów do pikowania.

„Zaczęliśmy w marcu i założyliśmy, że dostaniemy kilkaset, może 500”, powiedziała Gina Halladay.

Ale po sześciu miesiącach ona i jej mąż Hal otrzymali ponad 10 000 kołder – o wartości 11 ton – i liczba ta wciąż nadchodzi.

„Kołdry są dawcami, a ludzie odpowiedzieli i przysłali nam kołdry ze wszystkich 50 stanów i trzech różnych krajów” – powiedziała Gina.

Kobieta z Mapleton przekazała dziesiątki darowizn. Wczoraj przyjechała pikarka z Kalifornii i podarowała 150 kołder. To tylko kilka z wielu historii o bezinteresownych darowiznach na rzecz sprawy.

„Pławacze mówili pikowaczom i codziennie dostajemy paczki” – powiedziała Gina.

Kod QR dołączony do każdej kołdry pozwala odbiorcy skontaktować się z producentem kołder, jeśli sobie tego życzy. Tak więc Halladays i darczyńcy wiedzą, że kołdry docenią dzieci uchodźców i ich rodziny.

Dwoje ukraińskich dzieci, które właśnie otrzymały kołdry od Wrap Ukraine with Quilts ze wschodniej Ukrainy.

„Wiadomości są paliwem, które nas napędza, ponieważ widzieliśmy, że koc owinięty wokół osoby robi różnicę” – powiedziała.

Halladays dostarczyli ręcznie kołdry podczas dwóch poprzednich rejsów. We wtorek wracają z 32 wolontariuszami, aby założyć warsztat krawiecki w Polsce.

READ  Suffolk: Ed Sheeran z ukraińskim zespołem w Warszawie, Polska

„Niech uchodźcy przyjdą i nauczą ich podstawowych umiejętności szycia, aby zrobić kokardy do włosów, torby na suwak, plecaki i inne rzeczy, które mogliby sprzedać, aby zarobić trochę pieniędzy” – powiedziała Gina.

Niektórzy z 32 wolontariuszy Wrap Ukraine with Quilts udali się na ukraińską granicę w Polsce, aby pomóc w zorganizowaniu warsztatów szycia dla ukraińskich uchodźców.

Jeśli uda im się zaoszczędzić trochę pieniędzy, mogą opuścić obozy dla uchodźców.

Afgański uchodźca w Polsce, który podaje jedzenie ukraińskim uchodźcom, pomagał w zorganizowaniu warsztatów.

– To on powiedział: „Czy myślisz, że mógłbyś założyć tu dla nas warsztat krawiecki?” To był jego pomysł – powiedział Hal.

Zebrali więc pieniądze na 15 maszyn do szycia, które zostawią w Polsce wraz z ponad toną przekazanych materiałów.

„Więc będą mieli tkaniny, zamki błyskawiczne i nici przez długi czas, dopóki nie będą potrzebować więcej. Dostaniemy więcej — powiedział Hal.

Halladays przyznają, że Wrap Ukraine with Quilts przejęło ich życie i cudownie odmieniło ich życie.

– Do tego właśnie się zobowiązujemy – powiedział Hal. „To będzie dzieło naszego życia”.

Teraz mają nadzieję owinąć świat kołdrami i w razie potrzeby dotrzeć do innych krajów. Już planują misję w Pakistanie po niszczycielskich powodziach.

W miarę rozwoju projektu dowiesz się o wartości ręcznie robionej kołdry dla osoby w potrzebie.

– Nic, co zapewniłoby ci ciepło – powiedział Hal. „Ale coś, co pokaże, że komuś zależy, widzi cię, ma znaczenie, a to była niezwykła część tego”.

Para planuje kontynuować ten ruch, aby pomóc innym potrzebującym pocieszenia na całym świecie.

Aby dołączyć, kliknij tutaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.