Connect with us

Świat

Na pogrzebie królowej było niewiele błędów, ale komentatorzy australijskiej telewizji Channel 9 zostali przyłapani na identyfikowaniu brytyjskiego premiera

Published

on

Pogrzeb królowej Elżbiety II przeszedł już do historii jako jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, cieszące się uznaniem zarówno organizatorów, jak i niestrudzonych nadawców, którzy koordynują i transmitują to wydarzenie na całym świecie. Wszystko oprócz.

Dwóch australijskich komentatorów, Tracey Grimshaw i Peter Overton, którzy pracują dla sieci Channel Dziewięć, najwyraźniej zostało zaskoczonych, gdy otrzymali zadanie nazwania głośnych przybyłych do Opactwa Westminsterskiego na państwowy pogrzeb Jej Królewskiej Mości.

Więcej z Terminu

Po oświadczeniu prezydenta USA Joe Bidena, premiera Francji Emmanuela Macrona i innych światowych dygnitarzy prawdopodobnie myśleli, że ich praca została wykonana, dopóki para nie wysiadła z pojazdu przed opactwem i nie weszła do środka.

Grimshaw zapytał: „Kto to jest?”

– Trudno zidentyfikować – odparł Overton. „Może, uh, mali arystokraci… nie mogę ich teraz zidentyfikować.”

„Nie możemy rozpoznać wszystkich,” powiedział Grimshaw.

Musiałeś być zaskoczony, gdy Truss udała się na mównicę, aby dać odczyt jako premier, ale żeby być uczciwym wobec komentatorów, Truss była wtedy u władzy tylko przez dwa dni królowaŚmierć 8 września. W rzeczywistości spotkanie królowej z Truss w Balmoral w Szkocji było jej ostatnim publicznym zaangażowaniem po 70 latach bycia monarchą. A bardziej znana postać Borisa Johnsona, byłego premiera Wielkiej Brytanii, już weszła przez drzwi.

Z kolei BBC nie popełniło tego samego błędu. Kiedy całkiem nowy australijski premier Anthony Albanese pojawił się w tych samych drzwiach, nie pomylili jego nazwiska, po prostu nic nie powiedzieli.

A biorąc pod uwagę skalę wydarzenia, w którym przez cały dzień w trzech miejscach z procesjami uczestniczyły tysiące gości, żałobników, personel wojskowy i siły bezpieczeństwa, była to dość niewielka wada w schemacie rzeczy.

Najlepsze z terminu

Zapisać się do Ostateczny termin biuletynu. Aby otrzymywać najnowsze wiadomości, śledź nas Facebook, Świergotoraz Instagram.

READ  PKB Chin w trzecim kwartale: wzrost gospodarczy Chin spowalnia do 4,9% w trzecim kwartale

Kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.