Connect with us

Świat

Ostatnie spotkanie szansy Ursuli von der Leyen i Borisa Johnsona

Published

on

W Brukseli odbędzie się spotkanie przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem. Jest to ostatnia okazja do zawarcia porozumienia handlowego po Brexicie.

Główne punkty sporne od początku negocjacji to prawo do połowów na wodach brytyjskich, równe warunki gry, tj. H. Wspólne – w rozumieniu UE, UE – przepisy dotyczące zagadnień takich jak prawa pracownicze, ochrona środowiska czy prawa konsumentów oraz tego, jakie będą możliwe przyszłe spory wynikające z umowy i jaką rolę będzie w tym odgrywał Trybunał Sprawiedliwości UE.

Johnson ostrzegł w środę w porze lunchu, że warunki, jakich UE żąda od Londynu, są niedopuszczalne.

– Nasi przyjaciele w UE nalegają teraz, aby automatycznie mieli prawo ukarać nas, jeśli w przyszłości uchwalimy nowe prawo, którego nie będziemy przestrzegać. I nalegają, aby Wielka Brytania była jedynym krajem na świecie, który nie będzie miał suwerennej kontroli nad swoimi łowiskami. Nie sądzę, żeby premier tego kraju mógł zaakceptować te warunki, powiedział w izbie niższej.

Przed wyjazdem do Brukseli zapewnił na Twitterze, że Wielka Brytania będzie się rozwijać bez względu na to, czy umowa zostanie zamknięta, czy nie. „W drodze do Brukseli na spotkanie z prezydentem von der Leyen. Wciąż jest wiele do zrobienia. Ale czy uzgodnimy warunki handlowe podobne do tych z Australii czy Kanady, Wielka Brytania może odnieść taki sukces”. niepodległym kraju ”- napisał Johnson.

Brak porozumienia przed 31 grudnia 2020 r., Kiedy kończy się okres przejściowy po Brexicie, oznacza, że ​​handel między Wielką Brytanią a UE będzie od przyszłego roku odbywał się według ogólnych zasad Światowej Organizacji Handlu (WTO), tj. H. Obowiązki, kwoty ilościowe i inne przeszkody.

READ  Christ Church Cathedral wznosi się 10 lat po trzęsieniu

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *