Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Architekt przemocy. Gorąca debata w Sejmie dotycząca wotum nieufności dla Kaczyńskiego

Published

on

W Sejmie jest gorąco. Posłowie rozmawiali o wotum nieufności dla Jarosława Kaczyńskiego. Opozycja wezwała do dymisji wicepremiera ds. Bezpieczeństwa. Zdaniem polityków to właśnie stanowisko Kaczyńskiego „rozpaliło” sytuację w Polsce po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. “Twój czas się skończył” – przyznał szef platformy cywilnej Borys Budka. Szef lewicowego stowarzyszenia Krzysztof Gawkowski ponownie nazwał Kaczyńskiego „architektem przemocy”. Sylwester Tułajew z Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że jego klub nie poprze wniosku o wotum nieufności. Pochlebstwa wobec wicepremiera wypowiedział też premier Mateusz Morawiecki. Sam Jarosław Kaczyński przyznał, że „większość tego, co zostało powiedziane w Sejmie, to mieszanina absurdu i kłamstwa”.

Napięta atmosfera w polityce. W przeddzień szczytu budżetu UE polscy posłowie debatują nad wotum nieufności w Sejmie przeciwko wicepremierem Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Ryzykowanie z bezpieczeństwem Polaków jest zdradą – powiedział szef Platformy Obywatelskiej Borys Budka do obecnego na sali plenarnej Jarosława Kaczyńskiego. Budka zarzuciła wicepremierowi, że Polska nie jest odpowiednio przygotowana do pandemii i że sytuacja pogorszyła się po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Czas minął, premier Morawiecki i minister sprawiedliwości wiedzą, dlaczego toczą tak zaciętą bitwę – ryknął z podium Budka. Poseł przekonywał również, że Polska potrzebuje nowych wyborów.

Do końca listopada w Polsce zginęło 47 000 osób. osób więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, do końca tego roku będzie ich ponad 60 tys. więcej zgonów. To tak, jakby Ełk, Bełchatów czy Pruszków nagle zniknęły z mapy Polski. A to pańska odpowiedzialność, panie premierze Kaczyński, bo jest pan odpowiedzialny za bezpieczeństwo Polaków. Chcę, żebyś śnił o tych liczbach w nocy, aby wreszcie zrozumieć, że hazard z ochroną Polaków to zdrada

– powiedział Budka przed szefem PiS

Składamy wniosek o obronę Polski przed Jarosławem Kaczyńskim i jego zachowaniem – powiedziała Monika Wielichowska (KO).

W niecałe dwa miesiące dokonaliście tyle zła, ile innym nieszczęsnym politykom zajęliście lata – Zapytał pan wicepremiera.

Wielichowska argumentowała, że Pod rządami Kaczyńskiego policja przeżyła kryzys zaufania społecznego. Wszyscy widzieliśmy, jak tajni policjanci biją kobiety pałkami teleskopowymi i traktują je gazem – podkreśliła.

Pałka w dłoni policjanta to symbol, który Jarosław Kaczyński oskarża jako wyraz zemsty na narodzie, którego nie rozumie i nie szanuje – Ona dodała.

Dziś Kaczyński to kłębek nerwów; zamiast budować bezpieczeństwo, Dziś jest architektem przemocy – powiedział Krzysztof Gawkowski, przewodniczący lewicowego klubu podczas debaty parlamentarnej. W podobny sposób wypowiedział się Władysław Kosiniak-Kamysz, przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jego zdaniem obecny rząd podzielił Polskę „na lepszą i gorszą klasę”.

Podział lekarzy, prawdziwych bohaterów dzisiejszej Polski, na zasiłków i tych, którzy tydzień temu otrzymali pieniądze. Podzieliłeś pracodawców i przedsiębiorców według PKD, a nie liczby strat poniesionych przez Covid i nie udzieliłeś im żadnej pomocy. Wczoraj podzieliłeś samorządowców na tych, którzy mają legitymację PiS i otrzymali pieniądze z Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz tych, którzy jej nie mają, a mieszkańcy tej społeczności nic nie zarobili

Głos zabrał Kosiniak-Kamysz

Dzielili się dziennikarzami i mediami. Dziennikarze o tych, którzy mają odpowiedzi na pytania i tych, którzy są prześladowani na konferencji prasowej. Media podzieliłeś na patriotyczne i wreszcie na media znane „z ukrycia”. Podzielili nawet wiejskie grupy gospodyń domowych na te, którym przysługują dotacje oraz te, które nie są zarejestrowane w ARiMR i którym nie dajesz dotacji on wyszedł na.

Ale co najgorsze, podzieliłeś Polskę, nasz ukochany kraj. Oświadczyłeś, że nie ma gwarancji bezpieczeństwa. Bo to nie liczba F35 gwarantuje bezpieczeństwo, ale społeczność polska, społeczność narodowa, naród świadomy swoich praw i obowiązków. A ty, ten naród, ta społeczność, zerwaliście – podkreślił Kosniak-Kamysz.

Robert Winnicki z rządu federalnego stwierdził, że Kaczyńskiego należy zwolnić nie tylko ze względu na to, że jego stanowisko w rządzie zostało „sztucznie stworzone (…) w administracji rządowej do gier politycznych”, ale przede wszystkim dlatego, że „Zaczął od ataku na rolników, zastępując ministra rolnictwa pasywnym, miernym, ale lojalnym wobec kogoś, kto nie zna lub nie czuje rolnictwa, i atakując je”.

Nie wiadomo, co jest gorsze, czy jest to polityczny plan rozgrzewania emocji, czy też Jarosław Kaczyński nie kontroluje państwa i stworzonego przez siebie systemu – przyznał poseł. Opowiedział też o wydarzeniach podczas marszu niepodległościowego.

Kaczyński jest odpowiedzialny za brutalne działania policji, zwłaszcza za maskę za czasów Donalda Tuska Powiedział Winnicki.

Z kolei wicepremier wysłuchał pod swoim wystąpieniem zarzutów opozycji i Pochwały polityków za prawo i sprawiedliwość, którzy często głośno i teatralnie śmiali się podczas wystąpień opozycji.

Jarosława Kaczyńskiego przed sprawiedliwością i prawem bronił m.in. Sylwester Tułajew.

Nie ma wątpliwości, Wysoka Izbo, że sprawy bezpieczeństwa Polski i jej obywateli są dla naszego przywódcy niezwykle ważne. Szczególnie w czasie pandemii – powiedział zastępca.

Tułajew też to ogłosił Klub PiS nie poprze wniosku o wotum nieufności dla wicepremiera Kaczyńskiego.

Moja rada: mniej o Prezydencie Jarosławie Kaczyńskim io prawie i sprawiedliwości, więcej o Polsce – Apelacje do opozycji.

Zdecydowana większość tego, co tu powiedziano, jest Pomieszanie absurdu, kłamstwa, ale bardzo często coś, co można określić jako projekcję własnej osobowości, własnej mentalności na kogoś innego. Tak się stało, że stałem się tym człowiekiem – powiedział Kaczyński w Sejmie po wystąpieniach posłów opozycji.

Przemówienia, które tu słyszałem, były różne; Niektórzy z nich przedstawili propozycje polityczne, ale przedwcześnie. Kiedy odbędą się wybory? Jest to określone w konstytucji z 2023 r – dodał wicepremier.

Mam nadzieję, że ta dobra strona, która teraz tak zdecydowanie przemawiała, ale w imię swoich dobrze znanych demokratycznych przekonań, praktykowanych od lat – wprawdzie trochę kwestionowanych terminem „ulica i za granicą” oraz „całkowita opozycja” – pozwala Sagowi mi kilka słów. Żegnają się, ja myślę inaczej, a ci, którzy tu siedzą i setki tysięcy innych z PiS, ale też z wyborców, zdecydują

Kaczyński zauważył

Nie rozumieją, że ktoś może kierować się interesami Polski, a nie jego grupy – podkreślił.

Premier Mateusz Morawiecki zabrał również głos podczas debaty sejmowej.

Wizja Polski wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego to wizja, która na pierwszym miejscu stawia prawo Polski do istnienia. Wizja opozycji to wizja wielu wad i patologii. Jesteście nie tylko totalną opozycją, ale i zewnętrzną opozycją wobec polskich interesów – powiedział Morawiecki.

Szef rządu to ocenił Wniosek o wotum nieufności dla wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego to nie tylko wniosek o odwołanie, ale także próba odrzucenia wizji Polski zaproponowanej przez Jarosława Kaczyńskiego. Premier przedstawił „kilka zasadniczych różnic” między wizją Jarosława i Lecha Kaczyńskich a wizją tzw. Elit III RP.

Warto zacząć od tego, co ostatnio było tak widoczne. Tak wiele twoich ataków na nas, tyle pytań, tyle frustracji, tak wielu zniesławień, tyle kłamstw na temat Covid-19, ale ani razu nie postawiono z twojej strony fundamentalnego pytania: Jak możemy pomóc? Czy jest jakiś sposób, w jaki możemy pomóc? – zapytał opozycję Morawiecki.

Podkreślił, że wicepremier Jarosław Kaczyński to osoba, która „na początku rozpoznała ułomność, patologię III RP i ujawniła ją w bardzo konkretnych i precyzyjnych słowach”. Dzięki temu można było złożyć konkretną ofertę. Uczciwa, dobra oferta oparta na politycznej drodze Lecha i Jarosława Kaczyńskich – dodany.

Wniosek o odwołanie Kaczyńskiego nadzorującego ministerstwa odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa wpłynął do Sejmu 20 listopada koalicja obywatelska. Lewica również dołączyła do dziennika.

Jak poinformował szef platformy obywatelskiej Borys Budka, aplikacja opiera się na „Pięć grzechów” wicepremiera Kaczyńskiego: „nagłe pogorszenie bezpieczeństwa Polek i Polaków”, „nieprzewidywalność”, „zniszczenie instytucji państwowych”, „pięć lat wyjścia Polski z UE” oraz „części i części Polski”. Od tego, czy Kaczyński utraci władzę, zależy przyszłość Polski, rozwój Polski – podkreślił szef PO.

Politycy opozycji zarzucili Jarosławowi Kaczyńskiemu m.in. „pogorszenie” sytuacji w Polsce po wyroku Trybunału Konstytucyjnego o aborcji.

Od 22 października w całym kraju trwają protesty, wyrażające sprzeciw wobec zaostrzania przepisów antyaborcyjnych.

Spowodowane to było orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że przepis ustawy antyaborcyjnej z 1993 r., Który dopuszcza aborcję w przypadku poważnego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu, jest sprzeczny z Konstytucją. Głównym inicjatorem protestów jest ogólnopolski strajk kobiet.

W komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych wicepremier skomentował protesty przeciwko strajkowi kobiet w obronie kościołów.

READ  Robert Lewandowski chwalony przez Lothara Matthäusa
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *