Connect with us

technologia

Overwatch 2 wprowadza surowsze kary dla graczy, którzy opuszczą grę w połowie meczu

Published

on

Overwatch 2 wprowadza surowsze kary dla graczy, którzy opuszczą grę w połowie meczu

Blizzard bierze urlop w środku gry Overwatch 2 poważniejsze i jest nałożyć surowsze kary kiedy wyjdzie sezon 10. Osoby grające w gry nierankingowe nie będą mogły dołączyć do kolejki przez pięć minut po opuszczeniu dwóch z ostatnich 20 gier. A jeśli opuszczą co najmniej 10 z ostatnich 20, zostaną zablokowani na 48 godzin. Jednak gracze powinni prawdopodobnie zachować jeszcze większą ostrożność przy opuszczaniu meczów rywalizacyjnych, ponieważ jeśli zrobią to 10 razy na 20, zostaną wyrzuceni z gry na resztę sezonu. W swoim oświadczeniu Blizzard stwierdził, że chociaż zdaje sobie sprawę, że nie wszyscy celowo porzucają grę, zmiany te „powinny pomóc w ograniczeniu liczby graczy, którzy świadomie decydują się na opuszczenie gry”.

Zamieć

Deweloper ułatwia także wspólną zabawę w trybie rywalizacji grupom znajomych, niezależnie od ich rangi, wprowadzając „szerokie grupy”. Dużą grupę definiuje się jako składającą się z graczy o szerokim zakresie rang, od Diamentu po rangi o maksymalnie pięć poziomów umiejętności niższe. Blizzard przyznaje, że wybranie nowej opcji kolejkowania spowoduje wydłużenie czasu oczekiwania, ponieważ aby było sprawiedliwie, duża grupa będzie musiała zostać połączona z inną dużą grupą o podobnej randze. Mamy jednak nadzieję, że nowa funkcja wyeliminuje potrzebę korzystania z konta alt podczas gry ze znajomymi.

Firma dodaje także nowe funkcje, które pomogą zapobiegać nadużyciom i nękaniu w grze. Wkrótce użytkownicy będą mogli dodać do listy Unikaj jako członka drużyny maksymalnie 10 graczy zamiast tylko trzech. Aktualizacja interfejsu raportowania ułatwia także zgłaszanie zakłócających zachowań. Wreszcie Blizzard zablokuje graczowi dostęp do czatu tekstowego lub głosowego w swoich grach, jeśli okaże się, że dopuścił się on niewłaściwego zachowania i naruszył kodeks postępowania firmy. Mogą odzyskać te przywileje tylko wtedy, gdy spędzą czas na grze Overwatch 2 na ich najlepszym zachowaniu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *