Connect with us

Nauka

Ostrzeżenie o nuklearnym Armagedonie: MILIARDY zostaną zmiecione z Ziemi, jeśli Putin utrzyma zagrożenie | Nauka | Aktualności

Published

on

Rosja staje się „irracjonalna” wobec zagrożenia elektrownią atomową

Model, opublikowany w czasie, gdy rosyjski prezydent Władimir Putin oddawał się alarmująco podżegającej retoryce, podkreśla, dlaczego zapobieganie takiemu konfliktowi jest kluczowe, twierdzą naukowcy zajmujący się klimatem z Rutgers University w New Jersey. Raport, który szacuje pokonfliktową produkcję rolną, opublikowany w czasopiśmie naukowym Nature Food, został napisany przez wybitnego profesora nauk o klimacie Alana Robocka i adiunkta badawczego Lili Xia, obydwoje z Departamentu Środowiska. Środowisko uniwersyteckie. Nauki.

Na podstawie wcześniejszych badań Xia, Robock i ich koledzy obliczyli, ile blokującej sadzy ze Słońca dostałoby się do atmosfery w wyniku burz ogniowych, które zostałyby zapalone przez detonację broni jądrowej.

Naukowcy obliczyli rozpraszanie sadzy na podstawie sześciu scenariuszy wojennych – pięciu mniejszych wojen indyjsko-pakistańskich i jednej wielkiej wojny amerykańsko-rosyjskiej – w oparciu o wielkość arsenału nuklearnego każdego kraju.

Następnie zespół wprowadził dane do Community Earth System Model, narzędzia prognozowania klimatu wspieranego przez Narodowe Centrum Badań Atmosferycznych (NCAR).

Model gruntów wspólnotowych NCAR umożliwił oszacowanie produktywności głównych upraw (kukurydzy, ryżu, pszenicy jarej i soi) według krajów. Badacze przyjrzeli się również prognozowanym zmianom na pastwiskach dla zwierząt gospodarskich i globalnych łowiskach morskich.

Liz Truss została oskarżona o decyzję Władimira Putina o odstraszaniu nuklearnym na początku wojny (Zdjęcie: GETTY)

Władimir Putin

W ostatnich miesiącach retoryka Władimira Putina staje się coraz bardziej wojownicza (Zdjęcie: GETTY)

Nawet przy najmniejszym scenariuszu nuklearnym, lokalnej wojnie między Indiami a Pakistanem, średnia globalna produkcja kalorii spadła o siedem procent w ciągu pięciu lat po konflikcie.

W największym przetestowanym scenariuszu wojny – konflikcie nuklearnym między USA a Rosją – średnia światowa produkcja kalorii spadła o około 90% w ciągu czterech lat od jego wybuchu.

Spadki plonów byłyby najpoważniejsze w krajach o górnych średnich szerokościach geograficznych, w tym w Wielkiej Brytanii, a także w głównych krajach eksportujących, takich jak Rosja i Stany Zjednoczone, co mogłoby wywołać ograniczenia eksportowe i spowodować masowe zakłócenia w krajach afrykańskich zależnych od importu. Bliski Wschód.

READ  Elizabeth Diller opowiada historię Edmunda de Waala – i jej własną

Takie zmiany wywołałyby „katastrofalne zakłócenia” na światowych rynkach żywności, podsumowują naukowcy.

TYLKO W: Dwóch kolejnych poległych, gdy bohaterowie Zełenskiego pokonują magazyny Putina

Nawet 7% globalny spadek plonów przekroczyłby największą anomalię, jaką kiedykolwiek zarejestrowano od czasu rozpoczęcia obserwacji przez Organizację ds. Wyżywienia i Rolnictwa w 1961 roku. lat.

Naukowcy zastanawiali się, czy wykorzystanie upraw do karmienia zwierząt gospodarskich jako pożywienie dla ludzi lub ograniczenie marnowania żywności może zrównoważyć straty kaloryczne bezpośrednio po wojnie, ale oszczędności były minimalne.

Xia powiedział: „Praca w przyszłości zapewni jeszcze większą szczegółowość modeli upraw.

„Na przykład warstwa ozonowa zostałaby zniszczona przez ogrzewanie stratosfery, wytwarzając na powierzchni więcej promieniowania ultrafioletowego i musimy zrozumieć ten wpływ na zaopatrzenie w żywność”.

NIE PRZEGAP
Ukraina NA ŻYWO: Horror, gdy Putin jest skazany na DRUGĄ europejską inwazję [LIVE]
ANKIETA: Czy należy wykluczyć podwyższenie pułapu cen energii? [VOTE]
Putin planuje śmiertelne ataki „zemsty” na środki nerwowe w Wielkiej Brytanii [REPORT]

Liz Truss

Liz Truss jest faworytem do zastąpienia Borisa Johnsona na stanowisku premiera (Zdjęcie: GETTY)

Dmitrij Pieskow

Dmitrij Pieskow, rzecznik Kremla (Zdjęcie: GETTY)

Putin mówi, że Rosja jest „gotowa zaoferować” sojusznikom „nowoczesne rodzaje broni”

Powiedział: „Dane mówią nam jedno: musimy zapobiec wybuchowi wojny nuklearnej.

„Jeśli istnieje broń nuklearna, można jej użyć, a świat kilkakrotnie zbliżał się do wojny nuklearnej. Zakaz broni jądrowej to jedyne długoterminowe rozwiązanie.

„Pięcioletni traktat ONZ o zakazie broni jądrowej został ratyfikowany przez 66 krajów, ale żaden z dziewięciu państw nuklearnych.

„Nasza praca jasno pokazuje, że nadszedł czas, aby te dziewięć państw wysłuchało nauki i reszty świata i podpisało ten traktat”.

Zmapowany arsenał nuklearny Rosji

Zmapowany arsenał nuklearny Rosji (Zdjęcie: Ekspresowe)

Badanie zostało przeprowadzone z naukowcami z instytucji na całym świecie, m.in. Universitat Autonoma de Barcelona, ​​Louisiana State University, Potsdam Institute for Climate Impact Research, NASA Goddard Institute for Space Studies, Columbia University, National Center for Atmospheric Research, University of Colorado Politechnika Boulder i Queensland.

READ  Narody europejskie próbują powstrzymać odwrócenie pandemicznego drenażu mózgów

Putin zaskoczył społeczność międzynarodową kilka dni po tym, jak 24 lutego nakazał rosyjskim wojskom wkroczyć na Ukrainę, postawił rosyjskie siły odstraszania nuklearnego w stan najwyższej gotowości, najwyraźniej w odpowiedzi na uwagi minister spraw zagranicznych Liz Truss, obecnie faworytkę do zastąpienia Borisa Johnsona pod numerem 10.

W tym czasie jego rzecznik Dmitrij Pieskow wyjaśnił: „Były niedopuszczalne oświadczenia dotyczące możliwych sytuacji konfliktowych, a nawet starć i starć między NATO a Rosją.

Indie Kaszmir

Żołnierze indyjscy w Kaszmirze postrzegani jako punkt konfliktu z Pakistanem (Zdjęcie: GETTY)

„Nie wymienię autorów tych oświadczeń, chociaż był to brytyjski minister spraw zagranicznych”.

Uważa się, że jej komentarze zostały wywołane wywiadem, którego Truss udzieliła Trevorowi Phillipsowi Sky News, w którym powiedziała: „Jeśli nie powstrzymamy Putina na Ukrainie, zobaczymy zagrożenie dla innych – krajów bałtyckich, Polski, Mołdawii i może skończyć się konfliktem z NATO.

„Nie chcemy tam iść. Dlatego tak ważne jest, abyśmy teraz poświęcili się”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.