Connect with us

Nauka

Amerykanie wysyłali tweety o ofiarach COVID, podczas gdy Trump kłamał o oszustwach wyborczych

Published

on

Dziennikarze BuzzFeed News z dumą przedstawiają wiarygodne i trafne raporty na temat koronawirusa. Aby pomóc w utrzymaniu tych wiadomości jako bezpłatnych, Zostań członkiem i zapisz się do naszego newslettera, Przychodzący.

W tym tygodniu liczba osób w USA, które zmarły z powodu koronawirus przekroczył 250 000 – ale prezydent Donald Trump nie podjął jeszcze tego ponurego kamienia milowego. Ponieważ kraj nadal odczuwa rosnącą liczbę ofiar śmiertelnych, nadmiernie rozbudowany system opieki zdrowotnej i bezprecedensowy wzrost liczby przypadków w całym kraju, Trump zamiast tego spędził tygodnie po wyborach 3 listopada, wyrzucając bezpodstawne twierdzenia o oszustwach wyborczych.

Trump tak tweetował ponad 490 razy od środy, 4 listopada. Tylko 19 z tych tweetów dotyczyło COVID-19, z których większość ma twierdzić, że „szczepionki nadchodzą szybko”, po obiecujących wiadomościach o szczepionkach opublikowanych przez Pfizer i Nowoczesny.

Tweety Trumpa wspominały o śmierci, ale tylko w bezpodstawnych twierdzeniach, że „zmarli” głosowali przeciwko niemu w wyborach.

Nawet gdy Amerykanie umierają teraz z powodu wirusa w tempie jeden na minutę – często sami w szpitalnych pokojach bez rodziny – ani jeden z powyborczych tweetów Trumpa nie wspomniał o Amerykanach zmarłych na COVID. W tym tygodniu, kiedy jego grupa zadaniowa COVID-19 przedstawiła pierwsze spotkanie prasowe od miesięcy, Trump nie zawracał sobie głowy pojawieniem się.

Aby zilustrować oszałamiającą różnicę między tym, co myśli Trump, a tym, co dzieje się z jego własnymi obywatelami, oto wybór tego, co Trump tweetował tego samego dnia, w którym poszczególni Amerykanie tweetowali o ukochanych, którzy właśnie zmarli na COVID-19.

READ  Tysiące jasnych satelitów może wpłynąć na przyszłe odkrycia kosmosu
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *