Connect with us

Gospodarka

Ostrzeżenia GIS. Wycofane produkty Biedronki i Lidla, Żabki i McDonalda. Nie jedz ani nie używaj! LISTA [13.09]

Published

on

Nie jedz ani nie używaj! 16 ostrzeżeń o jedzeniu i sprzęcie kuchennym w Biedronce, Lidlu i Żabce. Sprawdź listę wycofanych produktów z popularnych sklepów, takich jak Biedronka, Lidl Żabka, czy sieć McDonald’s. GIS ostrzegał przed tą żywnością. Te produkty wprowadzane do obrotu są pobierane z rynku przez GIS. Tych produktów należy unikać. Gdy już masz je w szafie, sprawdź ryzyko ich spożycia.

Zagrożenie czai się w mięsie, wędlinach, jajach, serze, na bokach puszki, łyżeczkach oraz w proszku, który ma poprawiać samopoczucie. Poza tym to nie wina sieci handlowych, ale najpopularniejsza, najbardziej wrażliwa: mają największą sprzedaż, więc zanieczyszczone produkty muszą tu trafiać najczęściej.

Jak przeczytasz w pierwszym ostrzeżeniu, zdarzają się przypadki wycofywania żywności z kilku znanych sieci jednocześnie – np. Niepozorna rakieta z Biedronki, Lidla, McDonalda i dwóch innych.

W takich przypadkach Główny Inspektor Sanitarny interweniuje niezwłocznie, a handlowcy wycofują towar z rynku. Klienci, którym udało się go kupić, mogą go zwrócić bez paragonu, o czym poinformują sklepy na ich drzwiach i po ich stronach. Ponieważ jednak nie każdy może natknąć się w ten sposób na wiadomość, koniecznie zajrzyj do zakładki Alerty na gis.gov.pl, gdzie GIS podpowiada, czego unikać.

Zobacz, co ostatnio zagraża konsumentom w 16 sekwencjach.

Wideo

READ  6 grudnia będzie niedzielą handlową. Solidarność jest oburzona, że ​​nikt nie konsultował z nimi decyzji
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *