Connect with us

technologia

Ostrzeżenia giełdowe Amazon trollują ludzi z kartami graficznymi RTX 3080 o wartości 5000 USD

Published

on

Premiera RTX 3080 firmy Nvidia w zeszłym tygodniu była totalnym bałaganem. Nvidia nadal przegląda odcinki po dzisiejszych publicznych przeprosinach. Konsekwencje kart graficznych Sprzedaż za kilka minut Prawie każdy większy detalista w USA sprzedaje ograniczone zasoby, które pozostają na stronach internetowych osób trzecich w coraz bardziej obrzydliwy sposób. Obejmuje to sprzedawców Amazon Marketplace, którzy teraz ostrzegają zainteresowanych kupujących o dostępnych jednostkach po cenach tak wygórowanych, jak 5000 USD za kartę.

Jest to mniej porażka Amazona, ale trollowanie i wykorzystywanie w imieniu zewnętrznych dostawców Amazon, z których niektórzy nadużywają systemu powiadomień wbudowanego w platformę handlu elektronicznego. Zwykle użytkownicy Amazon mogą ustawić powiadomienia dla określonych produktów, które są obecnie wymienione jako niedostępne, klikając opcję „Wyślij e-mail” na stronie produktu. Ale kiedy sprzedawca ponownie wystawia produkt, taki jak ten przypadkowy sprzedawca Sportowa autentyczność wymienianie kolejno Wersja RTX 3080 firmy PNY, również dostępny w absurdalnej cenie 2999 USD, e-mail Amazon dotrze do Twojej skrzynki odbiorczej z powiadomieniem o „umowie”.

Dla każdego wpisu zapisz PNY na oficjalna strona produktu Nvidia RTX 3080 na Amazon jest wymieniony jako niedostępny bez informacji o cenach. Dlatego kliknięcie opcji „Wyślij do mnie e-mail” na którymkolwiek z nich jest rozsądne dla zainteresowanych konsumentów, ponieważ wielu z nich raczej nie spodziewa się, że otrzymają e-maile z informacją, że pochodzi od nich Używany samochód jest dostępny dla firmy, której nigdy nie prowadziłeś.

W serwisie eBay nie wygląda to dużo lepiej Pierwsze zamówienia na RTX 3080 kosztowały tysiące dolarów po rozpoczęciu sprzedaży w zeszłym tygodniu. W oczywistej próbie zemsty na scalperze niektórzy użytkownicy eBay wymieniają „papierowe wydania” Nvidii RTX 3080, które są po prostu kawałkami zadrukowanego papieru ze zdjęciem GPU. To Aukcja zakończyła się tutaj ma jeden za 472 USD, chociaż wydaje się, że nigdy nie został sprzedany. I Wątek Reddit tutaj Dyskusja nakreśla wykorzystanie botów do sztucznego podwyższania cen na aukcjach skalperów, aby zapewnić, że zamówienia nigdy nie będą rzetelnie realizowane, ponieważ konta botów bez legalnych metod płatności podnoszą ceny do 50 000-80 000 USD .

READ  Jak „Microsoft Flight Simulator” stał się „żywą grą” dzięki sztucznej inteligencji platformy Azure

Oczywiście w serwisie eBay wciąż jest wiele pozornie oryginalnych ofert RTX 3080, wiele setek dolarów powyżej sugerowanej ceny detalicznej. Nie jest jasne, czy te aukcje okażą się udane, ale dopóki Nvidia nie naprawi sytuacji w zakresie zapasów detalicznych, toksyczność rynku wtórnego będzie nadal nękać jej nowy gorący procesor graficzny.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *