Connect with us

Nauka

Ostatnia wojna na Ukrainie: Rosja traci „znacząco” poparcie społeczne dla inwazji; spodziewana „kolejna fala ukraińskich uchodźców” pod koniec zimy | Wiadomości ze świata

Published

on

Ostatnia wojna na Ukrainie: Rosja traci „znacząco” poparcie społeczne dla inwazji;  spodziewana „kolejna fala ukraińskich uchodźców” pod koniec zimy |  Wiadomości ze świata

Eksperci wywiadu USA twierdzą, że w nadchodzących miesiącach tempo walk na Ukrainie zostanie zmniejszone.

Avril Haines, dyrektor wywiadu narodowego, powiedziała, że ​​zarówno ukraińska, jak i rosyjska armia będą starały się ponownie wyposażyć i uzupełnić zapasy, aby przygotować się do kontrofensywy po zimie, aby codzienne walki osłabły.

Powiedziała jednak, że nie ma dowodów na zmniejszenie woli Ukrainy do oporu pomimo ataków na sieć energetyczną i inną krytyczną infrastrukturę zimową.

Powiedziała dorocznemu Forum Obrony Narodowej im. Reagana w Kalifornii: „Widzimy już pewne spowolnienie konfliktu… i miejmy nadzieję, że właśnie to zobaczymy w nadchodzących miesiącach”.

Powiedziała, że ​​jest jednak pytanie, jak będzie wyglądać nowa kontrofensywa po zimie dla Rosjan.

„Właściwie mamy dużo sceptycyzmu co do tego, czy Rosjanie są na to gotowi.

„Myślę, że bardziej optymistycznie dla Ukraińców w tym okresie.”

Powiedziała, że ​​gospodarka Kijowa bardzo cierpi, określając ją jako „niszczycielską”, ale dodała, że ​​jej zdaniem prezydent Rosji Władimir Putin był zaskoczony, że jego siły nie zrobiły więcej militarnie.

„Myślę, że ma coraz większą wiedzę na temat wyzwań stojących przed wojskiem w Rosji. Ale nie jest jeszcze dla nas jasne, czy na tym etapie ma pełny obraz tego, w jaki sposób są one wyzywane… widzimy niedobory amunicji, morale, problemy dostawy, logistyka, cała seria problemów, z którymi się borykają”.

Powiedziała też, że wydaje się, że Rosja „bardzo szybko zużywa swoje zapasy wojskowe”.

READ  Aktualizacja COVID-19 hrabstwa San Diego - 4.12.2020 | Aktualności
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *