Zabawa

Wielki Mbappe niszczy nadzieje Polaków, strzela dziewiątego gola na Mistrzostwach Świata FIFA i ma zaledwie 23 lata

W niedzielę Francja pokonała Polskę w meczu 1/8 finału trwających Mistrzostw Świata FIFA, a 23-letni Kylian Mbappe strzelił dwa gole. Młody francuski napastnik strzelił już 9 bramek w meczach mistrzostw świata. Z 5 golami w obecnych mistrzostwach świata francuski napastnik jest faworytem do Złotego Buta.

Kyliana Mbappe

Olivier Giroud został strzelcem wszechczasów Francji, kiedy otworzył konto dla swojej drużyny przeciwko Polsce. Były napastnik Arsenalu i Chelsea strzelił już 52 gole dla Francji w meczach międzynarodowych. Jego gol w 44. minucie dał Francji prowadzenie 1: 0, zanim Mbappe podwyższył na 2: 0 w 74. minucie. W 91. minucie zdobył swoją drugą i trzecią bramkę dla Francji, dając swojej drużynie prowadzenie 3:0

Robert Lewandowski strzelił jedynego gola dla Polski z rzutu karnego w ostatnich minutach spotkania, ale dla Polski było już za późno na zmianę wyniku meczu.

Mbappe skończy dopiero 35 lat na Mistrzostwach Świata w 2034 roku i jest w stanie przewyższyć osiągnięcia wielkich piłkarzy, takich jak Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Karim Benzema, Zinadine Zidane. Do tej pory strzelił 250 bramek w 360 występach dla swojego klubu i kraju.

Francja awansowała do wszystkich sześciu z 16 rund mistrzostw świata.

READ  Premiera pierwszego sezonu polskiej czarnej komedii Dead End w serwisie Netflix w grudniu 2022 r. – The UBJ