Anglia walczy z Senegalem po tym, jak Mbappé prowadzi Francję przez Polskę

Francja i Anglia zmierzą się z Argentyną i Holandią w ćwierćfinale po tym, jak europejskie potęgi ułatwiły rywalom w Katarze w niedzielę.

Francja rozpoczęła kolejny dominujący występ w niedzielnym porannym zwycięstwie 3:1 nad Polską. Olivier Giroud zebrał się w sobie tuż przed przerwą, pokonując podanie Kyliana Mbappé w tylną siatkę i zostając najlepszym strzelcem Francji w historii. Mbappé sam dołożył jedną bramkę w 74. minucie, a następnie uzupełnił go strzałem z rzutu rożnego w 91. minucie – jego piąty gol w turnieju. Polak Robert Lewandowski strzelił gola pocieszenia w ostatnich sekundach po rzucie karnym.

W późnej fazie gry Anglia sprawiała wrażenie łatwej, wygrywając 3: 0 z Senegalem. Jordan Henderson otworzył wynik w 38. minucie po świetnym wykończeniu po asyście Jude’a Bellinghama. Kilka minut później Harry Kane strzelił swojego pierwszego gola w turnieju, podwajając prowadzenie po ucieczce dzięki kolejnej wspaniałej grze Bellingham. W drugiej połowie Bukayo Saka strzelił trzeciego gola w meczu, dzięki czemu Anglia spotkała się z Francją w sobotnim ćwierćfinale.

Tak wyglądały mecze:

READ  Szkocja: Steve Clarke przyznaje, że porażka Irlandii była „drapieżnikiem”, ponieważ akceptuje nadchodzącą krytykę | wiadomości piłkarskie