Connect with us

Gospodarka

Orlen przejmuje Polską Press. Soboń: czysty biznes

Published

on

– To nie jest repolonizacja mediów, ale jedna z wielu transakcji – nie największych skąd – które przeprowadzają przedsiębiorstwa finansów publicznych wkraczające w nowe obszary – powiedział w rozmowie z wiceministrem stanu Gazeta.pl Artur Soboń, skomentował przejęcie przez Orlen Polska Press.

– Orlen zajmuje się głównie energetyką, jednocześnie chce budować sieć sprzedaży kupując Ruch i teraz sięga po jednego z niemieckich wydawców – podkreślił, że nie stanowi to zagrożenia dla koncentracji mediów, bo Orlen jest czysto biznesowy. Inwestycja handlowa.

Zapytany, czy przejęcie wydawnictwa przez spółkę państwową plus spółkę paliwową wpłynie na przejęte media i jak TVP będzie działała tylko w Internecie i prasie, odpowiedział, że Orlen będzie „nawet właścicielem”.

– Orlen, jako skromny inwestor, chce, aby ten biznes był opłacalny, co na tym rynku nie jest łatwe – dodał Soboń.

Uwaga: szpitale zaśmiecone. „Problem jest ogromny”

Z drugiej strony, zapytany, czy wierzy, że te media stworzą materiał krytyczny wobec rządu Zjednoczonej Prawicy, odpowiedział, że inne publikacje nigdy nie opublikowały nic pozytywnego na temat obecnego rządu.

– Odrzucam ten sprzeciw. Ta transakcja nie dotyczy wiadomości, ale biznesu, jak powiedziałem. Tych samych pytań nie zadawali niemieccy właściciele w momencie koncentracji mediów w Polsce – podkreślił wiceminister stanu Artur Soboń w Gazeta.pl.

Dodał, że jeśli ten produkt nie zostanie zaakceptowany przez klientów, nie zostanie przeczytany, to nie będzie opłacalny. – To niesprawiedliwe porównywanie tego z mediami publicznymi – podkreślił, wyjaśniając, że nadawcy publiczni muszą wypełniać misje i wspierać oddziały regionalne, a zakup przez Orlen Polskiej Press to „czysty biznes”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *