Connect with us

Nauka

Orient Express powraca w 2024 roku – Business Traveller

Published

on

Orient Express powraca w 2024 roku – Business Traveller

Accor zapowiedział, że pociąg Orient Express powróci w 2024 roku, co zbiegnie się z Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu.

17-wagonowy zestaw wcielenia pociągu Nostalgie-Istanbul-Orient-Express, datowany na lata 20. i 30. XX wieku, został odrestaurowany przez architekta Maxime d’Angeac przy wsparciu grupy hotelowej Accor i Orient Express.

Samochody zostały zainaugurowane na początku lat 80. przez szwajcarskiego touroperatora i przedsiębiorcę Alberta Glatta i krążyły między Zurychem a Stambułem. Accor mówi, że pociąg odbył również „najdłuższą podróż w historii” między Paryżem a Tokio w 1988 roku pod nazwą Extrême-Orient-Express, ale potem zniknął.

W 2015 roku badacz Arthur Mettetal przeprowadził dla SNCF światową inwentaryzację Orient Expressu i odkrył wagony w Polsce. Wagony były pozostawione na wolnym powietrzu przez około dziesięć lat, ale Mettetal powiedział, że samochody były „zaskakująco dobrze zachowane”, z wnętrzami obejmującymi tę samą intarsję Morrisona i Nelsona oraz boazerię Lalique.

Po odkryciu nastąpiły dwuletnie negocjacje między Orient Express a właścicielem Nostalgie-Istanbul-Orient-Express, a samochody zostały przewiezione do Francji w 2018 roku.

Usługa obejmie 12 wagonów sypialnych, restaurację, trzy saloniki oraz van. Accor powiedział, że nie udostępnia jeszcze planów podróży, ale podobno pociąg będzie kursował między Stambułem a Paryżem.

według jednego post na instagramie przez Orient Express, wnętrza zostaną ujawnione od października.

Architekt Maxime D’Angeac, który poprowadzi renowację, mówi:

„Odrodzenie Orient Expressu to technologiczne wyzwanie, spełniające kryteria naukowe, artystyczne i techniczne, w którym cały projekt pomyślany był jako dzieło sztuki. Od charakterystycznych dla Orient Express wytłoczonych nakrętek i śrub po innowacyjną koncepcję apartamentów, dokładna nauka o szczegółach pozwoli podróżnikom na nowo odkryć wspaniały splendor Orient Express.

„Powierzona najlepszym rzemieślnikom i dekoratorom specjalizującym się w swoich unikalnych dziedzinach, ta ambasada francuskiego luksusu ujawni otoczenie absolutnego wyrafinowania, wiernego sztuce krawiectwa. Będzie to niezrównane wrażenia z podróży pociągiem, wyobrażone przez współczesną wizję komfortu i ekstremalnego luksusu.”

READ  Nowa luka podażowa | EurobuildCEE

Orient Express został uruchomiony w 1883 roku i działał do 2009 roku, kiedy to zaprzestał działalności. Accor nabył 50 proc. udziałów w nazwie Orient Express w 2017 rokuwcześniej w całości należąca do grupy SNCF.

W zeszłym roku Accor ogłosił plany, że Orient Express La Dolce Vita przywita pierwszych pasażerów w 2023 roku, z sześcioma pociągami zaplanowanymi na podróż przez 14 regionów Włoch, z trzema międzynarodowymi międzylądowaniami łączącymi Rzym z Paryżem, Stambułem i Splitem.

Marka Orient Express uruchomi również swoje pierwsze hotele w 2024 roku, z lokalizacjami w Rzymie, Wenecji i Rijadzie.

Zauważ, że jest to coś innego niż marka Venice-Simplon-Orient-Express należąca do Belmond.

all.accor.com

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *