Connect with us

technologia

Oppo, Qualcomm i Ericsson sprzedają sieć 5G SA Vodafone w Niemczech, Telecom News, ET Telecom

Published

on

Ze swojej strony Oppo umożliwi obsługę 5G SA na smartfonach z serii Find X3 poprzez aktualizację oprogramowania.

NOWE DELHI: Chiński producent smartfonów Oppo, szwedzka firma Ericsson i amerykański producent chipów Qualcomm ogłosili w poniedziałek, że skomercjalizowali sieć 5G SA Vodafone w Niemczech.

W tym celu firma Ericsson dostarczyła swoje produkty i rozwiązania z portfolio Ericsson Radio System oraz natywną dla chmury 5G Core dla niezależnych sieci, aby wspierać Vodafone w tworzeniu sieci 5G SA w Niemczech.

Z drugiej strony Oppo ściśle współpracowało z Qualcomm przy tworzeniu i testowaniu sieci. Wykorzystano smartfony z serii Find X3 oparte na platformie mobilnej Qualcomm Snapdragon 888 5G.

Producent smartfonów ogłosił, że współpracował również z Vodafone Germany, Qualcomm Technologies i Ericsson, aby przetestować sieć 5G SA w wielu lokalizacjach w trzech miastach Düsseldorfu, Münster i Lipsku od listopada 2020 r. można uzyskać w Europie.

Ze swojej strony Oppo umożliwi obsługę 5G SA na smartfonach z serii Find X3 poprzez aktualizację oprogramowania.

„Oppo jest dumne, że jest jedynym dostawcą urządzeń mobilnych zaangażowanym w komercjalizację pierwszej w Europie sieci 5G SA, spełniając nasze zobowiązanie jako firma do dostarczania najnowocześniejszych technologii naszym klientom” – powiedział Henry Duan, wiceprezes i prezes ds. Smartfonów Oppo .

Samodzielne (SA) 5G zapewnia teoretycznie małe opóźnienie 1 ms i jest bardziej prawdopodobne, że będzie to kompletna forma technologii sieciowej 5G. Docelowo wszystkie sieci 5G będą również zgodne z architekturą SA.

Architektura SA oferuje korzyści, takie jak dzielenie sieci, dzięki któremu operatorzy mogą dostarczać części swojej sieci do określonych przypadków użycia, tak aby operatorzy sieci mogli świadczyć zróżnicowane usługi.

„Nasza sieć 5G o zasięgu 3,5 GHz jest teraz całkowicie niezależna od technologii LTE. Czasy opóźnienia wynoszące od 10 do 15 milisekund można osiągnąć w miejscach, które były początkowo dostępne. Te wyjątkowo niskie czasy opóźnienia docierają teraz stopniowo do konsumentów w całych Niemczech. wdrażamy coraz więcej systemów 5G. Razem tworzymy samodzielne 5G dla naszych klientów ”- powiedział Gerhard Mack, CTO w Vodafone Germany.„ Samodzielne 5G oferuje ogromne korzyści zarówno przemysłowi, jak i konsumentom. Dzięki szybszej reakcji sieci teraz użytkownicy mogą teraz korzystać z komunikacji mobilnej w czasie rzeczywistym. Po wspólnym uruchomieniu 5G w Niemczech, jest to kolejny krok na naszej ścieżce z Vodafone. Łączymy naszą wiodącą technologię i dążenie do innowacji z naszymi partnerami z ekosystemu Oppo i Qualcomm Technologies zapewniają kolejny poziom 5G, gotowe do budowania przez Niemcy cyfrowej przyszłości n ”, powiedział Arun Bansal, prezes firmy Ericsson na Europę i Amerykę Łacińską.

READ  Co to jest Xbox All Access i czy powinieneś go używać?

„To ważny kamień milowy nie tylko dla Niemiec, ale także dla Europy. Samodzielna sieć 5G jest ważnym krokiem w ewolucji 5G i przyniesie nowe korzyści zarówno konsumentom, jak i firmom. Jesteśmy dumni, że nawiązaliśmy współpracę z Oppo, Vodafone i Ericsson, aby umożliwić to na komercyjnym urządzeniu i sieci 5G ”- powiedział Enrico Salvatori. Starszy wiceprezes i prezes Qualcomm Europe / MEA, Qualcomm Europe, Inc.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *