Connect with us

Sport

Narodowa kadra wioślarska zdobywa brąz na mistrzostwach Europy | Sporty

Published

on

Estoński zespół wioślarski na piątym torze na powyższym filmie (wyścig rozpoczyna się o 1:30 rano) zajął piąte miejsce w połowie 2000 m, ale został zdegradowany na trzecie miejsce przez Polskę i Wielką Brytanię.

To pierwszy raz od września 2017 roku, kiedy estońska narodowa drużyna wioślarska stanęła na podium, zajmując również trzecie miejsce w mistrzostwach świata w Sarasocie.

Finał wygrały Włochy (5: 41.09), co wystarczyło, by wyprzeć Holandię (5: 42,56). Estońska czwórka zakończyła z czasem 5: 45,44, mniej niż sekundę przed zajmującą czwarte miejsce Polską.

Kaspar Taimsoo powiedział, że wyścig przebiegł zgodnie z planem. „Widzieliśmy, że odległość między nami a łodziami przed nami stawała się coraz większa, ale zgodziliśmy się, że zwiększymy pęd 700 metrów od mety i rzędu w linii wznoszenia do końca. Gdybyśmy wrócili, zrobilibyśmy to próbować. ” Nadrabianie zaległości – powiedział Taimsoo.

Estończyk powiedział, że jest optymistą, ponieważ deficyty malały z każdym konkursem. „To znaczy, że jesteśmy na dobrej drodze i robimy to dobrze. Chciałbym wierzyć, że oczywiście możemy zrobić to lepiej” – dodał Taimsoo.

Kwalifikacje olimpijskie za pięć tygodni. Włochy i Holandia mają już bilety na mecze pod koniec lipca. Estońska łódź była w niedzielę najszybszą z pozostałych nadziei. „Naszym głównym celem na początku lata z pewnością będą regaty kwalifikacyjne olimpijskie. Najważniejsze na tych mistrzostwach Europy było to, że byliśmy najszybszą łodzią bez biletów olimpijskich” – powiedział wioślarz.

„Daje to naszemu zespołowi i wszystkim zaangażowanym dużo pewności siebie i pełne nadziei spojrzenie w przyszłość. Myślę, że medal pokazuje, że wróciliśmy do gry. Z pewnością będą trudne czasy, ale tak samo jak wielu naszych chłopców. tam.” W ich ostatnim sezonie musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy i wtedy możemy powiedzieć, że jesteśmy na dobrej drodze ”- powiedział Taimsoo.

READ  Weirton honoruje polskie dziedzictwo ornamentem | Wiadomości, sport, praca

– –

Śledź wiadomości ERR na Facebook i Świergot i nigdy nie przegap aktualizacji!

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.