Connect with us

technologia

OnePlus przygotowuje się na bloatware Facebooka w 8T, przyszłe wersje

Published

on

Po wprowadzeniu serii OnePlus Nord i OnePlus 8 stało się jasne, że firma preinstalowała oprogramowanie typu bloatware Facebooka na swoich urządzeniach. I odwrotnie, OnePlus oficjalnie zaprzestaje tej praktyki.

Jeśli jesteś przeoczyłem oryginalną historięNa początku tego roku użytkownicy dowiedzieli się, że OnePlus wstępnie zainstalował niektóre aplikacje Facebooka na swoich telefonach. W szczególności OnePlus 8, 8 Pro i Nord, przy czym dwa pierwsze to najdroższe telefony firmy. Podczas gdy wiele aplikacji związanych z użytkownikami Facebooka można było usunąć, niektóre zakulisowe usługi nie mogły, a te były w stanie wysyłać dane do giganta mediów społecznościowych.

Oczywiście społeczność firmy nie była zadowolona z tego ujawnienia i prawdopodobnie nawet stracili z tego powodu kilku klientów. Nasz własny obszar komentarzy został zalany negatywnymi opiniami na temat zmiany.

Rozmawiać z wejścieOnePlus potwierdził bezpośrednio, że usługi Facebooka nie są preinstalowane na OnePlus 8T – co możemy z radością potwierdzić w naszym urządzeniu testowym – i że przyszłe urządzenia również nie będą zawierały śmieci. Firma nie powiedziała, że ​​jest to trwała zmiana, ale przewidywalna przyszłość obejmuje tylko urządzenia OnePlus z preinstalowanymi aplikacjami Google, OnePlus i Netflix, nic więcej.

Ogólnie takie działania nie są powszechne. W końcu OnePlus prawdopodobnie zebrał sporo pieniędzy na umowie z Facebookiem. Decyzja faktycznie pochodziła bezpośrednio od opinii fanów i mediów. W szczególności a op-ed kawałek autorstwa wejście „Dotarł na sam szczyt”.

To świetna wiadomość, ale niestety OnePlus nie miał komentarza ani rozwiązania dla kupujących OnePlus 8, 8 Pro lub Nord, którzy nadal utknęli na Facebooku. Wstyd.

Więcej o OnePlus:

FTC: Używamy automatycznie generujących dochody linków afiliacyjnych. Więcej.


Więcej informacji można znaleźć w 9to5Google w YouTube:

READ  Użytkownicy Androida: usuń teraz te 92 aplikacje zainfekowane złośliwym oprogramowaniem

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *