Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Ograniczenia dla seniorów, szkoły podstawowe częściowo na odległość. Znamy nową listę ograniczeń

Published

on

Znamy nową listę ograniczeń, które rząd ogłosi w piątek. Potwierdzono doniesienia dziennikarzy RMF FM – zajęcia w szkołach podstawowych dla klas IV-VIII będą zdalne. Uczniowie klas 1-3 będą kontynuować naukę w klasie.

Rząd zamierza wprowadzić ograniczenia w przemieszczaniu się osób powyżej 70 lat.

Restauracje, kawiarnie i puby mają być zamknięte. Możesz zamówić tylko jedzenie i napoje na wynos. Na salach operacyjnych należy ściśle przestrzegać zasad epidemiologicznych.

Parki i lasy pozostają otwarte. Nie ma decyzji o zamknięciu cmentarzy.

Wieczorem rzecznik rządu Piotr Müller poinformował o tym w piątek o godzinie 11. Odbędzie się konferencja prasowa, na której podsumowane zostaną wyniki rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

„Zakończyło się posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, na którym omówiono aktualną sytuację epidemiczną i dalsze działania w walce z epidemią koronawirusa. Jutro o godzinie 11:00 odbędzie się konferencja prasowa, na której podsumowane zostaną wyniki zespołu”, napisał rzecznik rządu na Twitterze.

Rządowe centrum bezpieczeństwa poinformowało na Twitterze, że „sytuacja epidemiczna w kraju i dalsze działania mające na celu zwalczanie epidemii były tematami posiedzenia rządowego zespołu zarządzania kryzysowego pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego”.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w środę, że zarekomenduje rządowemu zespołowi zarządzania kryzysowego rozpoczęcie od przyszłego tygodnia nauczania klas średnich lub hybrydowych w szkołach podstawowych. Ze względu na dużą liczbę powiatów czerwonych zaleca się, aby od soboty cała Polska stała się strefą czerwoną.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło to w czwartek 12 107 osób zostało zarażonych koronawirusem w ciągu ostatnich 24 godzin. Zginęło 168 osób. To największa liczba infekcji i zgonów od początku epidemii.

READ  Chcesz jeść? Zaszczep się najpierw, powiedz restauracje w Polsce

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.