Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Oficjalnie: Asystent Adama Nawa³ki zostaje trenerem klubu piłkarskiego Premier League

Published

on

Oficjalnie: Asystent Adama Nawa³ki zostaje trenerem klubu piłkarskiego Premier League

– Będzie oficjalne ogłoszenie w tej sprawie – Cezary Kulesza, prezes Jagiellonii, powiedział nam w czwartek wieczorem, kogo zapytaliśmy, czy Iwajło Petew jest nadal trenerem białostockiego klubu. Według naszych informacji już go tam nie było. Zakończył pracę w Jagiellonii, którą prowadził od 30 grudnia, kiedy to zastąpił zwolnionego kilka tygodni wcześniej Ireneusza Mamrota.

Obejrzyj wideo
Lech może sprowadzić innego gracza. „Lech powinien mieć trzeciego napastnika”

Bogdan Zając: Nie jestem nowicjuszem

Jagiellonia oficjalne ogłoszenie zostało opublikowane dzień później. W piątek wieczorem poinformowała, że ​​nowym trenerem pierwszej drużyny został Bogdan Zając, były asystent Adam Nawałka, z którym pracował w reprezentacji Polski, ale także w GKS Katowice, Górniku Zabrze i Lechu Poznań.

Dla 47-letniego Zająca praca w Jagiellonii będzie pierwszą samodzielną pracą w karierze w seniorskim zespole. – W pierwszej lidze prowadziłem drużynę w dwóch meczach. Wcześniej prowadziłem również drużynę juniorów, z którą wywalczyliśmy awans do najwyższej ligi w swojej kategorii wiekowej. Więc nie jestem nowicjuszem. Ponadto przez wiele lat byłem dynamicznym trenerem obok Adama Nawałki. Prowadziłem briefingi, analizy, regularnie prowadziłem zajęcia, takie rzeczy nie są mi obce. Teraz mam szansę się sprawdzić. Poszedłem do dobrej szkoły z trenerem. Myślę, że jestem gotowy – powiedział w rozmowie z Zając oficjalna strona Jagiellonii.

Wraz z Zającem do Jagiellonii dołączył Jarosław Tkocz (trener bramkarzy), Gerard Juszczak (asystent trenera, analityk) i Stanisław Gadziński (trener przygotowania motorycznego).

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida ja i iOS

Sport.pl na żywo .

READ  Pomocne sztuczki psychologiczne, które warto znać
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *