Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Oficjalna strona Republiki Korei

Published

on

Oficjalna strona Republiki Korei

Przez reportera honorowego Anna Samołowka poza Polska
Zdjęcia = Anna Samołowka

W dniach 3-10 listopada w stolicy Polski odbył się Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich.

Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich, organizowany przez Koreańskie Centrum Kultury (KCC) w Polsce, odbył się w dniach 3-10 listopada i zaprezentowano 16 filmów.

Plakat promocyjny najnowszego filmu reżysera Kim Jee-woona „Cobweb”.

W wieczór otwarcia festiwalu najnowszy film reżysera Kim Jee-woona „Pajęczyna” został pokazany w obecności Ambasador Korei w Polsce Lim Hoon-min. Po projekcji goście delektowali się koreańskimi przekąskami dzieląc się wrażeniami z filmu. Kim wyraził również chęć ponownego nakręcenia zakończenia swojego ukończonego filmu.

Organizował także ekskluzywne spotkania, które dały uczestnikom rzadką okazję do bezpośredniego zaangażowania twórczych umysłów stojących za filmem. Ich szczegółowe dyskusje dotyczyły twórczości reżysera, filozofii artystycznej i zawiłości kinematografii.

Reżyser Kim Jee-woon przemawia do publiczności podczas sesji pytań i odpowiedzi.

W swoim uznanym filmie „Opowieść o dwóch siostrach” (2003) Kim powiedział, że inspiracją dla tego thrillera psychologicznego była pozornie codzienna chwila: piękny, ale melancholijny obraz dziewczyny na wystawie sklepu fotograficznego. Kiedy widzi rzeczy piękne, jednocześnie odczuwa smutek, bo piękno jest kruche i ulotne.

Opisując produkcję swojego najnowszego filmu Kim powiedział, że kręcenie filmu to podwójne doświadczenie nieba i piekła, gdyż reżyser przechodzi emocjonalną kolejkę górską. Pomimo zmagań przedstawionych w „Pajęczynie”, film uwypuklił podstawowe elementy komediowe, aby zapewnić perspektywę na złożoność tworzenia filmów bez ciężaru łez.

Reżyser stwierdził, że wśród zrealizowanych przez siebie filmów nie ma swojego faworyta, dodając, że brak faworyzowania daje mu swobodę ciągłego odkrywania i tworzenia nowych kinowych doświadczeń. Podzielił się także swoją opinią na temat swoich ulubionych polskich produkcji.

READ  Sekretarz USA Brouillette i Minister Naimski podpisują strategiczną umowę o współpracy między USA a Polską w zakresie rozwoju polskiego programu cywilnej energetyki jądrowej

Na festiwalu zaprezentowano koreańskie klasyki, takie jak „A Bittersweet Life” i „I Saw the Devil”, a także nowsze dzieła, takie jak „Concrete Utopia” i „Past Lives”, obejmujące szeroki wachlarz gustów. Zamykający film „Dokąd chciałbyś pojechać” w reżyserii Kim Hee-junga był odpowiednim zakończeniem tygodniowego święta kina koreańskiego.

[email protected]

*Ten artykuł został napisany przez honorowego reportera Korea.net. Nasza grupa honorowych reporterów pochodzi z całego świata i dzieli się swoją miłością i pasją do wszystkiego, co koreańskie, za pomocą Korea.net.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *