Connect with us

technologia

Odkryto masowy grób Holocaustu w Polsce

Published

on

Masowy grób Holokaustu został znaleziony na podwórku w Polsce, gdy stosunki Izraela z Polską załamały się z powodu ustawy antyrestytucyjnej.

Grób został odnaleziony w polskich Wojsławicach, nazywanych przez mieszkańców mówiących w jidysz również Voislavize. Voislavize było domem dla tysięcy Żydów od początku XIX wieku i posiadało instytucje religijne, edukacyjne i syjonistyczne, które były częścią społeczności żydowskiej.

Po wybuchu II wojny światowej miasto stało się „gettem otwartym”, co oznacza, że ​​w określonych momentach było otwierane i zamykane.

W 1942 r. hitlerowcy zaczęli przenosić Żydów do obozów koncentracyjnych i obozów pracy. Pod koniec wojny pozostałych Żydów w getcie wywieziono do obozów koncentracyjnych Bełżec i Lawdova i zamordowano nad brzegiem Bugu. Wymazano całe dynastie rodzinne i pamięć o społeczności żydowskiej. Miasto jest od tego czasu znane jako miasto, które zostało zmiecione przez Holokaust.

Wysłannicy Shema Olama polegali na bibliotekach i archiwach w Polsce, aby odkryć cenne informacje o Holokauście i jego ofiarach, ale kiedy wybuchł COVID-19, drzwi do bibliotek i archiwów zostały zamknięte. Emisariusze musieli zmienić metodę badawczą, więc musieli wykazać się kreatywnością.

Odkryto masowy grób w polskim mieście (Zdj .: SHEM OLAM)

Emisariusze postanowili odwiedzić okoliczne miasta, w których mieszkali Żydzi, aby lokalnie znaleźć dowody i nawiązać relacje z mieszkańcami. Więc dokonali nowych odkryć.

Kiedy wysłannicy Shema Olama przybyli do Voislavize, z zaskoczeniem odkryli, że kilka osób opowiadało historie poprzednich pokoleń o masowym grobie odkrytym w mieście. Stopniowe i czułe sondowanie ujawniło ogólną lokalizację grobu przez rodziców trzech mieszkańców, którzy widzieli grób na własne oczy. Emisariusz wkrótce odkrył, że grób znajdował się najprawdopodobniej na podwórku jednego z mieszkańców i otrzymał zgodę właściciela na zbadanie go.

READ  Samsung wystrzelił internetową wersję TV Plus

Zaawansowana technologia skanowania ujawniła dokładną lokalizację grobu, w którym znajdowało się 60 zamordowanych Żydów, w tym 20 dzieci.

„W dzisiejszych czasach, po tylu latach, zdarza się, że dokonuje się tak szokującego odkrycia” – powiedział dyrektor International Shem Olam, rabin Avraham Krieger. „Do niedawna istnienie tego zbiorowego grobu było nam zupełnie nieznane. Nie mogliśmy sobie wyobrazić, że po tylu latach uda nam się odnaleźć ślady żydowskiej przeszłości miasta i wznieść pomnik ku czci Żydów, którzy tam zginęli. “

Rabin Krieger dodał, że udało im się zweryfikować swoje informacje i odkryć nazwiska ofiar znalezionych w zbiorowym grobie.

    Odkryto masowy grób w polskim mieście (Zdj .: SHEM OLAM) Odkryto masowy grób w polskim mieście (Zdj .: SHEM OLAM)

Rabin Krieger udał się do Voislavize z delegacją polskich przywódców, a mieszkańcy Voislavize wspierali i witali delegację żydowską z szacunkiem i współpracą.

W środę w obecności burmistrza i okolicznych mieszkańców wzniesiono na tym terenie kamień węgielny.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *