Connect with us

Świat

Odessa: rosyjskie ataki rakietowe zabijają 20, w tym dziecko, po tym, jak w nocy w bloku mieszkalnym

Published

on

Atak uderzył w blok mieszkalny, zabijając 16 osób, według ukraińskich państwowych służb ratowniczych.

Kolejne cztery osoby, w tym dziecko, zginęły, gdy pocisk uderzył w dom kultury, podczas gdy trzeci pocisk wylądował na polu. Co najmniej 38 osób zostało rannych, powiedzieli urzędnicy.

„Nie spodziewamy się znaleźć nikogo żywego, ale jest szansa” – powiedział w piątek na miejscu zamachów pierwszy wiceminister spraw wewnętrznych Jewhenii Yenin.

Obrazy ze sceny ukazywały rozdarty budynek mieszkalny i porozrzucane po ziemi gruzy.

W regionie Odessy, graniczącym ze strategicznie ważnym Morzem Czarnym, od kilku tygodni trwają walki.

Jednak niektórzy ukraińscy urzędnicy są ostrożnym optymistą, że Odzyskanie Wyspy WężyUkraińska placówka nad Morzem Czarnym może oznaczać ograniczenie ostrzału Odessy.

„Teraz wiadomo, dlaczego wróg zajął wyspę (Snake). Wypełnili terytorium środkami rażenia i wystrzelili z nich – powiedział na piątkowej odprawie Andrij Demchenko, rzecznik straży granicznej. „Mamy nadzieję, że ostrzał terytorium Ukrainy zmniejszy się teraz”.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zaprzeczył w piątek, jakoby Rosja atakowała obszary cywilne na Ukrainie, powtarzając częste twierdzenia, że ​​koncentruje swoje naloty na budynkach zawierających amunicję lub oddziałach szkoleniowych. Ale, podobnie jak w przypadku poprzednich takich twierdzeń po rosyjskich atakach, nie mógł przedstawić żadnych dowodów na to, że tak właśnie było.

Rosja poczyniła pewne powolne, ale znaczące zyski na wschodniej Ukrainie od czasu ponownego skoncentrowania swojej inwazji na tym obszarze. Urzędnik we wspieranej przez Rosję Ługańskiej Republice Ludowej powiedział w piątek, że wojska rosyjskie „całkowicie przejęły” rafinerię ropy naftowej w ogarniętym bitwą mieście Łysyhańsk we wschodniej Ukrainie, chociaż Ukraina przyznała się tylko do „częściowego” rosyjskiego sukcesu.

Według Serhija Haydaya, szefa administracji wojskowej obwodu ługańskiego, rosyjski ostrzał zaporowy na Łysychańsk był nieubłagany.

READ  Iran jest „niebezpieczny” dla pokoju na świecie, atakując Izrael, ostrzega Busha i ostrzega przed rozwiązaniem dwupaństwowym „bardzo trudnym”.

„Ludzie marzą o co najmniej półgodzinnej ciszy, ale okupanci nadal strzelają ze wszystkich dostępnych broni” – powiedział Hayday w czwartek.

Anna Chernova z CNN, Vasco Cotovio i Oleksandra Ochman wnieśli reportaż.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.