Connect with us

technologia

Oculus obsługuje gry 90 Hz w pierwszej dużej aktualizacji Quest 2

Published

on

Oculus zostaje wdrożony jego pierwsza ważna aktualizacja za samodzielny zestaw słuchawkowy do rzeczywistości wirtualnej Quest 2, który spełnia niektóre ze swoich obietnic kiedy zestaw słuchawkowy został uruchomiony W zeszłym miesiącu. Główną cechą nowych funkcji jest tryb częstotliwości odświeżania 90 Hz, który jest teraz domyślnie rozszerzony na wszystkie aplikacje na poziomie systemu – w tym za pośrednictwem Oculus Link, który oficjalnie zakończył wersję beta.

Firma twierdzi, że programiści mogą teraz dostarczać tytuły Quest z natywną obsługą 90 Hz, w przeciwieństwie do domyślnej aktywnej podstawowej częstotliwości odświeżania Quest 2 na 72 Hz Super gorące, Echo VR, Hit Saber, Symulator wakacji, Symulator pracy, Bat: Nx, i Trener kosmicznych piratów obsługuje wyższą częstotliwość odświeżania. pełen nadziei Efekt Tetrisa i Rez Infinite wkrótce dołączy do tej listy.

Jeśli podłączyłeś Quest 2 kablem Oculus Link (lub tańszy, kompatybilny kabel USB 3.0) możesz przełączać się między 72 Hz, 80 Hz lub 90 Hz za pomocą aplikacji Oculus na komputerze. Według Oculus ogólna jakość wizualna poprawiła się podczas korzystania z funkcji Link, a automatyczne ustawienia profilu grafiki zostały ponownie dostosowane, aby położyć większy nacisk na GPU w celu uzyskania lepszej wydajności. Znajdziesz nowy interfejs dla Zoptymalizuj ustawienia graficzne w aplikacjia także w celu łatwego dostosowania rozdzielczości renderowania w celu uzyskania ostrzejszego obrazu.

W przyszłym tygodniu Oculus uruchomi Oculus Move, aplikację, która umożliwia śledzenie wskaźników sprawności zarejestrowanych podczas grania w gry VR. Dzięki niemu możesz sprawdzić, ile spaliłeś kalorii i ile minut spędziłeś fizycznie w grach, w które grasz. Wydaje się całkiem fajne, zwłaszcza jeśli z powodu pandemii nie ćwiczysz zbyt dużo na zewnątrz.

Są jeszcze dwa dodatki: Później w listopadzie Oculus pozwoli Ci przechwycić ekran zestawu słuchawkowego za pomocą aplikacji iOS lub Android, abyś mógł tworzyć własne klipy. Wcześniej trzeba było albo udostępniać nagrane klipy bezpośrednio na Facebooku, albo ręcznie podłączyć Quest 2 do komputera i przeciągać i upuszczać pliki.

READ  Microsoft Teams otrzymuje przeprojektowany interfejs połączeń, obsługę CarPlay i nie tylko

Wreszcie Oculus umożliwia rozdawanie gier i doświadczeń w sklepie Oculus, w przeglądarce lub za pośrednictwem aplikacji. Wszystko, czego potrzebujesz, to adres e-mail znajomego. Firma, która wspomina o tej funkcji, pojawia się w odpowiednim momencie, ponieważ sprzedaż w Czarny piątek w sklepie Oculus rozpoczyna się w przyszłym tygodniu. Może do tego czasu nie powinieneś kupować żadnych nowych gier.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *