Connect with us

Świat

Aljaksandr Łukaszenka: Opozycja stara się uczynić Białoruś prowincją Polski Wiadomości ze świata

Published

on

Alaksandr Łukaszenka udzielił wywiadu na temat rosyjskiego Pervy Kanał. Odniósł się między innymi do śmierci 31-letniego Ramana Bandarenko, który zmarł w czwartek wieczorem po brutalnym pobiciu. Niezależne media pokazują, że został aresztowany przez policję w cywilu i wepchnięty do nieoznakowanego samochodu policyjnego. Białoruskie MSW w oficjalnej wersji podaje, że mężczyzna został znaleziony przez funkcjonariuszy na podwórku i było to już trudne bity.

Obejrzyj wideo
Białorusini nie odpuszczą. Służby użyły granatów ogłuszających przeciwko demonstrantom (25.10)

Łukaszenka: Opozycja chce przekształcić Białoruś w prowincję Polski

O wyjaśnienia w sprawie egzekucji Bandarenki zwracają się m.in. ONZ i Unia Europejska wyraźnie stwierdzają, że za śmierć mężczyzny odpowiedzialne są władze w Mińsku. – Ostrzegałem, że ta sprawa się zacznie, więc musisz to zbadać uczciwie i obiektywnie. […] Wszyscy znów zaczęli oskarżać milicję, więc zadzwoniłem do prokuratora generalnego, aby opanować sprawę – powiedział Łukaszenka, cytowany przez Biełsat.

prezydent Białoruś odniosła się również do działań opozycji, która wciąż jest organizowana Protesty ws. wybory Wybory prezydenckie.

[Opozycja – red.] nie potrzebuje prawomocnych, powtarzanych wyborów. „Bo ona chce obalić ustrój państwowy, aby Białoruś stała się prowincją Polski

– Dodał, że nie boi się sankcji Unii Europejskiej. – Nie możesz mi nic zrobić – powiedział.

O krajach byłego ZSRR mówi:

Musimy zjednoczyć się i działać na arenie międzynarodowej jako front. Tylko wtedy nasze narody mogą zachować możliwość wyboru własnego losu

Łukaszenka w wywiadzie z 5 listopada zagroził, że lekarze, którzy pojadą do Polski walczyć z COVID-19, nie będą mogli wrócić do kraju. – Każdemu należy pokazać swoje miejsce. Kiedy wyjadą za granicę, nie będzie już odwrotu – mówił.

READ  Litwa przedłuża ograniczenia w handlu z Kaliningradem pomimo rosyjskiego ostrzeżenia
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *