Connect with us

technologia

Oanda nabywa większościowy pakiet udziałów w Coinpass

Published

on

Oanda nabywa większościowy pakiet udziałów w Coinpass

Amerykańska firma Oanda nabyła większościowy pakiet udziałów w giełdzie kryptowalut Coinpass, aby poszerzyć swoje portfolio i oferty.

Coinpass Limited to firma zajmująca się aktywami kryptograficznymi autoryzowana przez brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA). Coinpass został założony w 2018 roku, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na wydajny i bezpieczny dostęp do zasobów cyfrowych w Wielkiej Brytanii.

Coinpass ułatwia inwestorom detalicznym, profesjonalnym traderom i firmom inwestowanie i handel kryptowalutami. Platforma oferuje różne produkty, w tym pary fiat/krypto, krypto/krypto i monety stabilne, wykorzystując własne rozwiązania technologiczne w zakresie handlu.

Przejęcie ma na celu uzupełnienie istniejących mocnych stron OANDA, które obejmują różnorodną gamę instrumentów CFD, takich jak indeksy, forex, towary, metale i obligacje.

Zasadniczo, przejmując Coinpass, OANDA zamierza rozszerzyć swoje usługi handlu kryptowalutami na rynku brytyjskim. Celem współpracy jest także zapewnienie sprzedawcom detalicznym i inwestorom regulowanego dostępu do gospodarki cyfrowej. Coinpass utrzyma obsługę klientów korporacyjnych i rozszerzy swoje możliwości B2B2C, aby ułatwić innym firmom wejście na brytyjski rynek kryptowalut.

Na podstawie wyników ankiety konsumenckiej przeprowadzonej w poprzednim roku FCA stwierdziła znaczny wzrost liczby posiadaczy kryptowalut w Wielkiej Brytanii w czerwcu 2023 r.

Przedstawiciele OANDA podkreślili, że integracja oferty regulowanego handlu kryptowalutami Coinpass z portfelem obejmującym wiele aktywów OANDA znacznie rozszerzy zasięg firmy i przyciągnie rosnącą bazę brytyjskich inwestorów detalicznych. Wskazali również na potencjał globalnej ekspansji B2B i wyrazili zaufanie do technologii i doświadczenia Coinpass na regulowanych rynkach kryptowalut.

Przedstawiciele Coinpass wyrazili, że decyzja o przejęciu OANDA została oparta na wspólnych wartościach i wspólnej wizji oferowania wysokiej jakości produktów handlowych klientom w Wielkiej Brytanii. Mówili także o wiedzy rynkowej OANDA i szerokiej gamie produktów, wymieniając je jako kluczowe czynniki napędzające partnerstwo i przyczyniające się do ciągłego wzrostu Coinpass.

READ  Nie tylko MagSafe: Apple przypomina użytkownikom, aby nie trzymali iPhone'ów w pobliżu rozruszników serca

Wysiłki ekspansji OANDA

Odpowiednio cryptoslate.comTo najnowsze przejęcie jest następstwem niedawnego włączenia OANDA do Europy, w szczególności w Warszawie, w Polsce, pod nadzór finansowy KNF, Polski Urząd Nadzoru Usług Finansowych (KNF). Według tego samego źródła ekspansja firmy na rynek UE poprzedziła strategiczne wyjście z Malty i nastąpiła po przejęciu przez OANDA polskiego brokera Domu Maklerskiego TMS Brokers SA, którego nazwę zmieniono na OANDA TMS.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *