Connect with us

technologia

NPO docenia osiągnięcia osób niepełnosprawnych w opóźnionej ceremonii

Published

on

NPO docenia osiągnięcia osób niepełnosprawnych w opóźnionej ceremonii
  • Autor: Lee I-chia / Reporter pracowniczy

Zjednoczony Fundusz STUF zorganizował wczoraj ceremonię wręczenia Międzynarodowej Nagrody Filantrop, aby uhonorować wybitne osiągnięcia osób niepełnosprawnych w kulturze i sztuce.

Organizacja non-profit (NPO) wybrała zwycięzców Nagrody Filantrop 2020, która została przełożona z powodu pandemii COVID-19.

Lee Shang-Hsuan (李尚軒) zdobył główną nagrodę na fortepianie i perkusji, a Chiu Yen-hsuan (邱彥暄) zdobył drugą nagrodę na flecie stroikowym.

Zdjęcie: Lee I-chia, Taipei Times

Lin Yi-Shan (林儀珊) zajął pierwsze miejsce w spektaklu tanecznym.

Non-profit STUF United Fund zorganizował wczoraj bankiet w Tajpej, aby zaprezentować swoje najnowsze programy charytatywne.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 uczestników, w tym Ambasador St. Lucia Robert Lewis, Przedstawiciel Somalilandu Mohamed Hagi, Dyrektor Biura w Tajpej Cyryl Kozaczewski, Były Wiceprezes Chen Chien-jen (陳建仁), Minister Pracy Hsu Ming- chun (許銘春) i kilku prawodawców.

Podczas pandemii COVID-19 Tajwan podarował ponad 50 milionów masek i sprzętu medycznego pracownikom służby zdrowia i społeczeństwu w ponad 80 krajach, powiedział Chen.

Podzielił się również swoimi doświadczeniami w zakresie zapobiegania chorobom z innymi krajami, pokazując, że „Tajwan może pomóc, a Tajwan pomaga” – powiedział.

Dodał, że członkowie sektora prywatnego również odegrali ważną rolę w dostarczaniu środków potrzebującym na całym świecie.

STUF, co oznacza „Share, Trust, Unity and Family”, jest międzynarodową platformą charytatywną od 13 lat i osiąga doskonałe wyniki w różnych projektach, powiedział Chen.

Fundusz został założony w 2009 roku jako organizacja non-profit w USA przez tajwańskich przedsiębiorców.

Zgromadziła globalne organizacje non-profit, sektor korporacyjny, agencje rządowe i agencje ONZ, aby realizować projekty charytatywne, w tym pomoc w przypadku katastrof, pomoc humanitarną, edukację i kulturę, zdrowie publiczne i ochronę środowiska.

Zrealizowała projekty charytatywne w 33 krajach na pięciu kontynentach, a w 2016 r. otrzymała specjalny status konsultacyjny Rady Gospodarczej i Społecznej ONZ.

READ  Przedstawiamy okulary TORUS

Zebrała również fundusze na pomoc ludziom dotkniętym katastrofami, w tym powodziami w 2008 r. na Tajwanie, trzęsieniem ziemi i tsunami w Tohoku w 2011 r. w Japonii, huraganem Sandy w 2012 r. w Nowym Jorku, trzęsieniem ziemi w Tainan w 2016 r. i zeszłorocznym wrakiem pociągu Taroko Express w hrabstwie Hualien. powiedział fundusz.

Podczas pandemii fundusz przekazał prawie 70 000 masek szpitalom w 22 miastach USA, zapewnił pomoc żywnościową w nagłych wypadkach społecznościom wiejskim w Peru, przekazał koncentratory tlenu Indiom i Indonezji, a także zapewnił kabiny do testowania izolacji i sprzęt ochronny dla pracowników służby zdrowia na Tajwanie, dodając dodatkowe dostawy.

W czerwcu ubiegłego roku organizacja uruchomiła projekt STUF Coding International (SCI), aby wyeliminować nierówności i promować mobilność społeczną poprzez ułatwienie dostępu do nauki, technologii, inżynierii, sztuki, projektowania i matematyki.

Program ma również na celu nauczenie programowania komputerowego dzieci z zaniedbanych społeczności, aby zapewnić im umiejętności potrzebne w miejscu pracy – dodał.

Fundusz współpracował również z Taiwan Africa International Service Association w październiku ubiegłego roku, aby uruchomić projekt SCI w Kenii, podpisał umowę z Helping Overcome Obstacles Peru i otworzył w tym roku kursy programowania w Peru.

Podpisała również umowę z Ministerstwem Edukacji Saint Lucia i rozpoczęła w lutym kursy szkoleniowe.

Komentarze są moderowane. Zachowaj komentarze dotyczące artykułu. Komentarze zawierające obraźliwy i nieprzyzwoity język, wszelkiego rodzaju ataki osobiste lub reklamy zostaną usunięte, a użytkownik zostanie zablokowany. Ostateczna decyzja należy do uznania Taipei Times.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *