Connect with us

Gospodarka

Nowy wydział bada regulacje emocjonalne, języki pochodzenia i handel międzynarodowy> Aktualności> USC Dornsife

Published

on

Początkujący socjolodzy wejdą na pola ekonomii, socjologii, psychologii, językoznawstwa i antropologii. [8 min read]

Wielu nowych członków wydziału nauk społecznych dołącza do USC Dornsife College of Letters, Arts and Sciences w semestrze jesiennym 2021 roku. Tutaj dzielą się spostrzeżeniami na temat swojej działalności naukowej i osobistej.


Marianne Andries | adiunkt dla biznes

Koncentracja akademicka: Wycena aktywów i finanse behawioralne, teoretyczne implikacje niekonwencjonalnych preferencji, inspirowane dowodami mikro- i eksperymentalnymi.

Gdybyś mógł zabrać kogoś na kolację, żywego lub martwego, kogo byś wybrał? Co byłoby w menu? Michael B. Jordan, aby moje dzieci były szczęśliwe. (Nie obchodzi ich, co jest w menu.)

Co Cię inspiruje Dobre książki i pomysłowość w odkryciach naukowych.

Ulubiona książka, którą ostatnio czytałeś? Samotny gołąb przez Larry’ego McMurtry’ego.


Andrea Ballestero | Wykładowca wizytujący dla antropologia

Badam, jak nauka, biznes i prawo kształtują nasze życie zbiorowe i jego kulturowe znaczenie. Moja pierwsza książka dotyczyła wdrażania prawa człowieka do wody w Kostaryce i północno-wschodniej Brazylii. Piszę teraz książkę o odkrywaniu na nowo podpowierzchni i znaczeniu warstw wodonośnych w Kostaryce.

Gdybyś mógł zabrać kogoś na kolację, żywego lub martwego, kogo byś wybrał? Moja babcia. Próbowaliśmy domowej roboty patis.

Co Cię inspiruje ciekawość

Ulubiona książka, którą ostatnio czytałeś? Dzicy detektywi autor: Roberto Bolano


Thomas Chaney | profesor ekonomii

Koncentracja akademicka: Handel międzynarodowy, historia gospodarcza, finanse i sieci.

Gdybyś mógł zabrać kogoś na kolację, żywego lub martwego, kogo byś wybrał? Co byłoby w menu? Maria Curie. Gotowałabym makaron domowej roboty, ale byłabym zbyt onieśmielona, ​​żeby cokolwiek powiedzieć.

Gdzie najbardziej lubisz podróżować? Vercors we francuskich Alpach, Sifnos na greckich Cykladach i… naprawdę wszędzie.

Jakie potrawy lub przyprawy zawsze znajdziemy w Twojej kuchni? Oliwa z oliwek i papryczki Aleppo.


Jennifer Cryer | adiunkt dla Politologia i stosunki międzynarodowe

Obecnie badam, w jaki sposób rasa i płeć wpływają na sposób, w jaki kandydaci są adresowani do swoich wyborców za pomocą zaawansowanych komputerów.

Gdybyś mógł zabrać kogoś na kolację, żywego lub martwego, kogo byś wybrał? Co byłoby w menu? Byłaby to więź między Gladys Mae West, matematykiem, która współpracowała z Departamentem Obrony przy opracowywaniu geolokalizacji satelitarnej (GPS), a Idą B. Wells, dziennikarką śledczą z początku XX wieku, zaczęły się statystyki i wywiady w jej opowiadaniach .

Ulubiona książka, którą ostatnio czytałeś? Portrety danych: Wizualizacja Czarnej Ameryki z WEB Du Bois stał się moim ulubionym zakupem pandemii. To inspirujące widzieć Afroamerykańskiego naukowca społecznego, który dokonuje rygorystycznej i pięknej oceny ilościowej swojej ówczesnej społeczności. Wszystkie grafiki – rysowane ręcznie i pochodzą ze Światowych Targów w Paryżu w 1900 r. – naprawdę pokazać znaczenie analizy danych, nauki i projektowania graficznego w badaniach społecznych.

READ  Unia przejmuje gigantów. Smocze kary

Jakie potrawy lub przyprawy zawsze znajdziemy w Twojej kuchni? Czarna fasola, ryż, tapatio i sriracha są zawsze wliczone w cenę. Ale nie będę kłamać, w moim domu jest zdecydowanie za dużo pustych torebek Sour Patch Kids i nasion słonecznika.

Płacz nauczy POSC 335: „Partie polityczne, kampanie i wybory” tej jesieni.


Deisy Del Real | adiunkt dla socjologia

Koncentracja akademicka: Moje badania sprawdzają, w jaki sposób urzędnicy i aktywiści rządowi negocjują różne polityki imigracyjne. Na przykład piszę książkę, która ujawnia czynniki, mechanizmy i podmioty, które doprowadziły do ​​udanych negocjacji i wdrożenia umowy o rezydencji Mercosur z 2002 r. w dziewięciu krajach Ameryki Południowej. Umowa pobytowa czyni stan prawny prawem materialnym i zobowiązuje państwa do przyznania legalnego pobytu imigrantom nieposiadającym dokumentów. Inne badania sprawdzają, w jaki sposób konteksty legalnej imigracji, od restrykcyjnych do przyjaznych, wpływają na życie i samopoczucie imigrantów nieposiadających dokumentów w Stanach Zjednoczonych, a także Wenezuelczyków i imigrantów z Boliwii w Argentynie, Chile i Kolumbii.

Co Cię inspiruje Znajdowanie rozwiązań palących problemów społecznych, pozostając wiernym moim osobistym marzeniom.

Gdzie wolisz podróżować?? Ameryka Południowa.

Ulubiona książka, którą ostatnio czytałeś? Wykształcony autorstwa Tary Westover.

Del Real będzie nauczał SOCI 460: „Kluczowe zagadnienia współczesnej migracji międzynarodowej”” tej jesieni.


Bretania Friedman | Adiunkt Socjologii

Koncentracja akademicka: Badam przyczyny i konsekwencje nierówności klasowych, rasowych i płciowych w systemie sądownictwa karnego z perspektywy czarnego feminizmu, krytycznej teorii rasowej, zachowań zbiorowych i socjologii ekonomicznej. W szczególności badam tę dynamikę poprzez różne projekty, które badają: 1) organizację życia społecznego w więzieniach, 2) protest polityczny przeciwko państwu więziennemu, 3) nakładanie i odzyskiwanie grzywien, takich jak grzywny i opłaty, oraz 4) skutki pandemii COVID-19 na warunki panujące w więzieniach.

Gdybyś mógł zabrać kogoś na kolację, żywego lub martwego, kogo byś wybrał? Co byłoby w menu? Toni Morrison, za sushi.

Gdzie najbardziej lubisz podróżować? Rio de Janeiro, Brazylia.

Co Cię inspiruje Natura i muzyka.


Zuzanna Fuchs | adiunkt dla językoznawstwo

READ  Relacje polsko-czeskie układają się dobrze pomimo sporu o kopalnie węgla brunatnego - mówi FM - The First News

Koncentracja akademicka: Moja praca skupia się na językach ojczystych. Język pochodzenia to język, który rozwija się, gdy dana osoba mówi jednym językiem (językiem pochodzenia) w domu, ale potem uczy się innego języka, gdy idzie do szkoły i z czasem nie czuje się już tak komfortowo, że nie mówi już w swoim ojczystym języku .

Moim celem jest zrozumienie, w jaki sposób oba języki wpływają na siebie nawzajem w tego typu dwujęzyczności oraz jak ograniczona ekspozycja na język pochodzenia wpływa na zdolność native speakerów do rozumienia i przetwarzania tego języka.

Co Cię inspiruje Posłuchaj historii od prelegentów historycznych. Dwujęzyczność związana z dziedzictwem jest często wynikiem imigracji lub innych form wysiedlenia w historii rodziny danej osoby, więc związek osoby mówiącej o dziedzictwie z językiem ojczystym jest często złożony, a czasem trudny. Co najważniejsze, ich język jest zawsze integralną częścią ich tożsamości, co nie jest dla nich oczywiste.

Co lubisz robić w wolnym czasie? W wolnym czasie wolę grać na pianinie. Zacząłem dopiero rok temu i bardzo lubię rozwijać nową umiejętność. Lubię też czytać, rozwiązywać te New York TimesKrzyżówka i joga. Teraz, gdy przez cały rok mieszkam w ciepłym klimacie, mam nadzieję, że znów zacznę biegać.

Gdzie najbardziej lubisz podróżować? Warszawa, Polska, gdzie się urodziłem i moja rodzina wyemigrowała, gdy byłem dzieckiem.

Fuchs nauczy LING 547: „Morfologia”” tej jesieni.


Chardee Galán | Adiunkt Psychologii

Koncentracja akademicka: Jestem z wykształcenia psychologiem klinicznym i rozwojowym, a moja praca skupia się na identyfikacji czynników ryzyka predykcji wystąpienia problemów behawioralnych u młodzieży, a także innowacyjnych podejść do upowszechniania programów profilaktycznych i interwencyjnych dla problemów z zachowaniem młodzieży w rodzinach żyjących w ubóstwie.

Ostatnio moja praca rozszerzyła się na badanie dyskryminacji rasowej, przemocy na tle rasowym i socjalizacji rasowo-etnicznej w rodzinach czarnych i latynoskich. Moim celem jest wykorzystanie tej pracy do opracowania odpowiednich kulturowo programów profilaktycznych, które redukują rasistowski stres i traumę, zapobiegają problemom behawioralnym u młodych ludzi oraz poprawiają samopoczucie i funkcjonowanie młodych ludzi i rodzin.

Galan będzie nauczał PSYC 360: „Psychologia anormalna”” tej jesieni.


Seth Holmes | Dziekanat ds. Antropologii i Nauk o Ludności i Nauk o Zdrowiu

Koncentracja akademicka: Jako antropolog kulturowy i medyczny oraz naukowiec medyczny przeprowadziłem wspólne badania nad hierarchiami społecznymi, nierównościami zdrowotnymi oraz sposobem, w jaki te i inne asymetrie są naturalizowane, normalizowane i opierane w kontekście transnarodowej imigracji, systemów żywnościowych, edukacji medycznej i opieka zdrowotna.

READ  Polska jedną nogą w NATO, drugą w Azji

Co lubisz robić w wolnym czasie? Rower, wspinaczka, wędrówka, kajak, kajak i plecak. Lubię też angażować się we wspólne działania na rzecz uczynienia społeczeństwa bardziej sprawiedliwym i sprawiedliwym.

Gdybyś mógł zabrać kogoś na kolację, żywego lub martwego, kogo byś wybrał? Co byłoby w menu? Frantz Fanon, psychiatra, teoretyk społeczny i organizator. Mam nadzieję, że wspólnie ugotujemy własne jedzenie.

Ulubiona książka, którą ostatnio czytałeś? Śmiertelny wynalazek autorstwa Dorothy Roberts i Antropologia kontrariańska autorstwa Laury Nader.


Symbol zastępczy dla Santiago Morales | Adiunkt Psychologii

Koncentracja akademicka: W swoich badaniach badam indywidualne różnice w rozwoju emocji i regulacji emocji – często określanych mianem temperamentu. Moje badania koncentrują się na wpływie tych wczesnych różnic indywidualnych na rozwój społeczno-emocjonalny, szczególnie w odniesieniu do rozwoju psychopatologii internalizacyjnej i eksternalizacyjnej.

Interesuje mnie również identyfikacja czynników takich jak: Na przykład, w jaki sposób dzieci przetwarzają informacje społeczne, które pomagają nam określić, które dzieci z grupy wysokiego ryzyka rozwiną później problemy społeczno-emocjonalne. Moja praca integruje kilka metod, w tym obserwacje behawioralne, zadania komputerowe (śledzenie wzroku) oraz pomiary neuronaukowe (EEG i funkcjonalny MRI).

Gdybyś mógł zabrać kogoś na kolację, żywego lub martwego, kogo byś wybrał? Co byłoby w menu?W menu znajdą się Charles Darwin lub William James i sushi.

Co Cię inspiruje Jestem zainspirowany do uczenia się i lepszego zrozumienia, jak działa rozwój społeczny i emocjonalny w celu promowania zdrowia psychicznego.

Ulubiona książka, którą ostatnio czytałeś? Zachowywać się autor: Robert Sapolsky oraz Sto lat samotności autorstwa Gabriela Garcii Marqueza.

Morale uczy PSYC 499: „Neurologia rozwojowa ludzkiego zachowania”” tej jesieni.


Audrye Wong | Junior Professor ds. Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych

Interesuje mnie, w jaki sposób państwa wykorzystują instrumenty pozamilitarne, w tym narzędzia gospodarcze i informacyjne, do zdobywania wpływów geopolitycznych. Moje zainteresowania badawcze obejmują ekonomię polityczną bezpieczeństwa, wpływy zagraniczne, politykę zagraniczną Chin oraz kwestie bezpieczeństwa w regionie Azji i Pacyfiku. Mój obecny projekt książkowy analizuje strategie i efektywność ekonomicznego państwa, z naciskiem na pozytywne bodźce.

Yunqi Wong będzie nauczał IR 333: „Chiny w sprawach międzynarodowych””.


Dowiedz się więcej o innych wydziałach uczestniczących w USC Dornsife tej jesieni >>

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.