Connect with us

Świat

Nowy wariant Covid: południowoafrykańscy naukowcy obserwują wariant C.1.2

Published

on

Nowy wariant Covid: południowoafrykańscy naukowcy obserwują wariant C.1.2

Zaobserwowany przez nich wariant, nazwany C.1.2, pojawił się w Afryce Południowej, a także w siedmiu innych krajach Afryki, Azji i Pacyfiku – informują naukowcy. Nie masz pewności, czy konstelacja mutacji czyni ją bardziej niebezpieczną, ale niesie zmiany, które dały innym wariantom zwiększoną przenośność i zdolność do unikania do pewnego stopnia odpowiedzi układu odpornościowego.

Więcej mutacji niekoniecznie oznacza większe niebezpieczeństwo – niektóre mutacje mogą osłabić wirusa, a to kombinacja zmian wpływa na to, czy wirus staje się bardziej wydajny. Jedna dodatkowa mutacja może zniwelować skutki innej.

Ale zespół – w skład którego wchodzi wirusolog Penny Moore z Narodowego Instytutu Chorób Zakaźnych w Afryce Południowej – twierdzi, że ma na to oko.

„Obecnie oceniamy wpływ tego wariantu na neutralizację przeciwciał po infekcji SARS-CoV-2 lub szczepieniu przeciwko SARS-CoV-2 w RPA” – napisali w Raport opublikowany online jako forma.

„Wariant ten został wykryty od maja 2021 roku podczas trzeciej fali infekcji w RPA oraz w siedmiu innych krajach Europy, Azji, Afryki i Oceanii. Identyfikacja nowych wariantów SARS-CoV-2 często wiąże się z nowymi falami infekcji.”

Jest za wcześnie, aby uznać ten wariant za interesujący wariant lub za. zadzwonić Wariant zainteresowania przez Światową Organizację Zdrowia, więc nie ma jeszcze nazwy alfabetu greckiego. WHO obecnie wymienia cztery niepokojące warianty, które są łatwiej przenoszone, wpływają na nasilenie choroby lub omijają testy, szczepionki lub leczenie: Alpha lub B.1.1.7; Beta lub B.1.351; Gamma lub P.1; oraz Delta lub B.1.617.2. Interesujące warianty, które mają niepokojące mutacje i powodują skupiska chorób obejmują Eta lub B.1.525; Iota lub B.1.526; Kappa lub B.1.617.1 i Lambda lub C.37, według WHO.
Maria van Kerkhove, dyrektor techniczny Covid-19 dla WHO, odkryła, że ​​zdiagnozowano również bardzo niewiele osób Koronawirus są zakażone wariantem C.1.2.
„Do tej pory na całym świecie zgłoszono około 100 sekwencji C.1.2, najwcześniejsze doniesienia z maja ’21 z RPA” – powiedziała. powiedział na Twitterze.

„W tym momencie wydaje się, że C.1.2 nie istnieje” – dodała. Powiedziała, że ​​WHO powiadomi ludzi na swojej stronie internetowej i podczas konferencji prasowej, jeśli to się zmieni.

READ  Awaria komunikacji w Gazie budzi obawy w związku z izraelskimi zbrodniami wojennymi | Wiadomości na temat konfliktu izraelsko-palestyńskiego

„Monitorowanie i ocena wariantów jest w toku i ma kluczowe znaczenie dla zrozumienia ewolucji tego wirusa, walki z COVID-19 i dostosowywania strategii w razie potrzeby” – dodała. Jak dotąd wariant Delta nadal dominuje, powiedział Van Kerkhove.

Niektóre warianty, takie jak Alpha i Delta, szybko się rozprzestrzeniły i stały się dominującymi wariantami w większości świata. Inne rozprzestrzeniły się bardziej regionalnie, w tym Beta i Gamma. Inne wyglądały niepokojąco, ale powodowały tylko sporadyczne epidemie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *