Connect with us

Nauka

Nowy Konsul Generalny USA chce zakorzenić się w Calgary i wzmocnić więzi z Kanadą

Published

on

Treść artykułu

Nasz klimat z pewnością zyskał aprobatę Monster Holly Waeger, odkąd niedawno przybyła, aby rozpocząć mianowanie nowego konsula generalnego USA.

Reklama

Treść artykułu

Mówi, że jest również zachwycona przyjęciem, jakie spotkało ją i jej rodzinę od czasu przeprowadzki z Waszyngtonu

Ona i jej mąż Edward (EJ) – także zawodowy dyplomata – ich troje dzieci ze szkoły średniej i średniej oraz pies rasy Rhodesian ridgeback osiedlili się tutaj w swoim oficjalnym domu, a konsul generalny poznaje ich personel. Biura Plaza.

Urodzona w Pensylwanii, dołączyła do rządu zajmującego się polityką zadłużenia międzynarodowego w Departamencie Skarbu USA natychmiast po uzyskaniu tytułu magistra handlu międzynarodowego i polityki inwestycyjnej na George Washington University oraz licencjata studiów międzynarodowych i ekonomii na American University. zarówno w Waszyngtonie, DC

Reklama

Treść artykułu

To było dokładnie 20 lat temu w Departamencie Stanu w Arlington w stanie Wirginia, gdzie podczas zajęć orientacyjnych w nowym zatrudnieniu usłyszała odgłosy eksplozji w budynku w pobliżu Pentagonu. Ataki terrorystyczne z 11 września były ponurym początkiem nowej kariery w rządzie.

Niezrażona, w 2003 roku wyruszyła w swoją pierwszą misję zagraniczną, skupiając się na zacieśnianiu więzi gospodarczych między Stanami Zjednoczonymi a ich partnerami, co najpierw zaprowadziło ją do Kenii.

Mieszkając w Nairobi, pracowała w nowej wówczas ambasadzie, specjalizując się w sprawach ekonomicznych i pracowniczych oraz bardzo ciekawym zaangażowaniu w bezpieczeństwo i procedury lotniskowe.

READ  Netflix Extract 2 wśród głośnych projektów kręconych w Czechach

Ona i EJ pobrali się w Nairobi podczas tradycyjnej ceremonii ślubnej Masajów, ale odprawili drugie nabożeństwo w Waszyngtonie, gdzie mogli zaprosić przyjaciół i rodzinę.

Reklama

Treść artykułu

Drugie zagraniczne stanowisko Monstera odbyło się w Polsce w 2005 r., promując amerykańskie interesy energetyczne i środowiskowe z polskim rządem, szczególnie w odniesieniu do czystego węgla i wychwytywania dwutlenku węgla.

Po kolejnym pobycie w Waszyngtonie osiedliła się w innym obcym kraju w La Paz w Boliwii, aby wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie w kwestiach gospodarczych i handlowych oraz pomóc amerykańskim firmom w budowaniu relacji z boliwijskimi firmami energetycznymi, wydobywczymi i gazowymi jednocześnie. czas był związany z rdzenną ludnością kraju.

Trzy lata później wrócił do Afryki, ale tym razem do Pretorii w RPA, regionalnego centrum, gdzie pracował nad nauką, technologią i kwestiami środowiskowymi, ze szczególnym zainteresowaniem prowadzeniem wojny z międzynarodową przestępczością związaną z handlem dziką fauną i florą. Ostatnie zadanie Monster za granicą odbyło się przez trzy lata w biednym, słabo rozwiniętym kraju Malawi, gdzie mniej niż 10 procent populacji ma dostęp do elektryczności.

Reklama

Treść artykułu

Trzy kolejne lata służby w Waszyngtonie jako doradca zawodowy urzędników gospodarczych poprzedziły nominację do Calgary, uznanego za pożądane stanowisko w departamencie spraw zagranicznych ze względu na jego rangę.

Zadaniem konsulatu jest przede wszystkim opieka nad obywatelami USA oraz osobami, które chcą podróżować i robić interesy ze Stanami Zjednoczonymi. Ale Monster będzie również mocno zaangażowany w plan działania na rzecz odnowionego partnerstwa USA-Kanada.

Prezydent Joe Biden powiedział: „We wspólnym interesie Stanów Zjednoczonych i Kanady jest ożywienie i rozszerzenie naszego historycznego sojuszu i niezachwianej przyjaźni, aby przezwyciężyć dzisiejsze trudne wyzwania i wykorzystać pełny potencjał relacji w przyszłości”.

READ  Japonia ma najniższy odsetek kobiet studiujących nauki ścisłe: raport OECD

Reklama

Treść artykułu

Wyzwania te obejmują walkę z COVID-19; lepiej odbuduj; przyspieszenie ambicji klimatycznych; promowanie różnorodności i włączenia; wzmocnienie bezpieczeństwa i obrony; i budowanie globalnych sojuszy.

Monster będzie zajęty, ale nie może się doczekać jej pobytu w Calgary, gdzie odpowiada za operacje jej konsulatu w Albercie, Saskatchewan i NWT.

Klas:

Najnowsza restauracja w Calgary, Porch, otwiera się w piątek w miejscu dawniej zajmowanym przez Melrose Cafe & Bar i Royale wzdłuż 17º Dyrektor generalny Avenue SW, Matthew Larocque i słynny szef kuchni Dylan Sexton, zaoferują kuszące menu w otoczeniu przypominającym balkony Miami, starannie zaprojektowane przez Fort Architecture. Przestrzeń obejmuje wspaniałe całoroczne patio z bujanymi fotelami.

David Parker regularnie pojawia się w Heraldzie. Przeczytaj jego artykuły online na calgaryherald.com/business. Można się z nim skontaktować pod numerem 403-830-4622 lub e-mailem pod adresem [email protected]

    Reklama

Uwagi

Postmedia jest zaangażowana w prowadzenie żywego, ale cywilizowanego forum do dyskusji i zachęca wszystkich czytelników do dzielenia się swoimi przemyśleniami na temat naszych artykułów. Moderowanie komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się w witrynie. Prosimy, aby Twoje komentarze były trafne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — otrzymasz teraz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, jeśli pojawi się aktualizacja obserwowanego wątku komentarzy lub jeśli użytkownik obserwuje komentarze. Odwiedź naszą Wytyczne dla społeczności aby uzyskać więcej informacji i szczegółów dotyczących dostosowywania e-mail Definicje.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *