Connect with us

Sport

Youngstown idzie głupio do nauki | Wiadomości, sport, praca

Published

on

YOUNGSTOWN – ojciec Morgana Tovtina powiedział, że jego córka ma nadzieję odwiedzić kiedyś księżyc, ale teraz ma dużo radości na ziemi.

„Lubię rozmawiać o Księżycu” – powiedział 12-letni Morgan z Austintown. „Mam nadzieję zostać naukowcem.”

Morgan miała wiele okazji, aby poczuć się bardziej naukowo, ponieważ była jedną z osób biorących udział w szeregu zajęć wewnątrz i na świeżym powietrzu, które sprawiły, że coroczna Niedziela Naukowa Silly Science Sunday w niedziele w okolicach OH WOW! Centrum Nauki i Technologii Dzieci Roger & Gloria Jones, 11 W. Federal St., Śródmieście.

Morgan, która eksperymentowała z obsługą małego robota i komputera, wykonanego głównie z aluminium, powiedziała, że ​​zainteresowała się nauką w piątej klasie. Dziewięcioletnia siostra Morgana, Abby, nazwała matematykę swoim ulubionym przedmiotem.

„Rozbieram rzeczy na części i naprawiam je. Chcą wiedzieć, jak to robię ”- mówi ojciec dziewcząt, Justin Tovtin, który jest technikiem elektronikiem.

Dodał, że demontaż odtwarzaczy DVD, części telefonów i innych gadżetów, a następnie wykonanie niezbędnych napraw, często wzbudza zainteresowanie jego córek i może zachęcić je do samodzielnego zbudowania czegoś.

Podstawą wydarzenia były różnorodne eksperymenty z robotyką, w tym te przeprowadzone przez członków zespołu Robocats Girard High School, przynosząc ze sobą trzy komputerowo sterowane pojazdy, z których jeden został zbudowany w 2019 roku.

„Używamy go do rywalizacji z innymi zespołami”, powiedział Senior Jazmin Jones, dodając, że jeden z trzech ma możliwość strzelania frisbee z przodu.

Raymond Plant, starszy kolega i członek Robocats, powiedział, że podczas gdy klub konkuruje z innymi szkołami, koncentruje się na utrzymaniu wysokiego poziomu profesjonalizmu i, w razie potrzeby, pomaganiu swoim konkurentom.

„W zespołach nie ma wrogów” – powiedział Plant, dodając, że inny zespół dostarczył część, gdy zepsuł się jeden z pojazdów Robocats.

READ  Kanadyjczycy mogą rywalizować we French Open

John Donges i Jared Bryarly, obaj absolwenci inżynierii mechanicznej z Youngstown State University, mieli pod ręką wyrafinowany, sterowany komputerowo pojazd terenowy, który pomagał w projektowaniu, spawaniu i budowie.

„Wzięliśmy projekt z zeszłego roku i zapytaliśmy: 'Jak możemy zrobić lepiej?’” Powiedział Donges, zauważając, że pojazd ma zarówno bieg, jak i napęd na cztery koła.

„To było jak praca na pełen etat przez wiele godzin” – dodał Bryarly.

Wśród zafascynowanych produktem końcowym był 8-letni Parker Stoffick z Polski, który przyjechał na imprezę ze swoją babcią Marilyn Casal.

„To było okropne” – powiedziała 7-letnia Ariadna Jimenez z Liberty, poproszona o opisanie uczucia chodzenia boso po Oobleck, mieszance wody i skrobi kukurydzianej.

„Lubię uczyć się o płynach w klasie” – powiedziała Ariadna, uczennica drugiej klasy szkoły podstawowej EJ Blott, która przyszła na Silly Science Sunday ze swoją matką Caroline Pizarro.

Brooklyn Croyle, student pierwszego roku i wolontariusz YSU, powiedział, że Oobleck przejmuje własność ciała stałego, gdy jest do niego przyłożona siła; jeśli nie, to czuje się jak płyn.

Dla niektórych przekraczanie kadzi z materiałem jest jak chodzenie po wodzie, powiedział Croyle, magister medycyny sądowej, który ma nadzieję zostać śledczym na miejscu przestępstwa i ostatecznie agentem FBI.

Inne oferty plenerowe obejmowały wyskakującą bibliotekę udostępnioną przez Bibliotekę Publiczną w Youngstown i hrabstwie Mahoning; Demonstracje zespołu robotyki w Centrum Kariery i Technicznego Hrabstwa Mahoning; Eksperymenty, w których plastikowe butelki zostały wyrzucone na wysokość około 12 metrów pod wysokim ciśnieniem; oraz pokazy licznych tropów zwierząt.

Wiele z tych w OH WOW! nauczyli się, jak działają proste i złożone obwody, i cieszyli się obserwowaniem, jak kulki i kawałki tkaniny zachowują się i reagują, gdy poruszają się z dużą prędkością przez labirynt skomplikowanych rur.

Inni zobaczyli, jak działają uszy wewnętrzne, środkowe i zewnętrzne i doświadczyli, jak wygląda silny tunel aerodynamiczny. Pojawiły się również informacje o historii z powodzeniem stosowanych szczepionek przeciwko błonicy, odrze, polio, zapaleniu płuc oraz znaczeniu konsekwentnego mycia rąk w walce z zarazkami.

READ  Gadjzik dodaje Piotr Galus z Polski

Otrzymuj najnowsze wiadomości i nie tylko w swojej skrzynce odbiorczej

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.